Додому НОВИНИ Влада і громада Народний депутат України Богдан Кицак про податкову амністію та шанси для...

Народний депутат України Богдан Кицак про податкову амністію та шанси для економіки держави

234
ПОДІЛИТИСЬ

Стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження добровільного декларування фізичними особами належних їм активів і сплати одноразового збору до бюджету мають на меті законопроєкти №№ 5153 та 5156, які підтримала Верховна Рада цього пленарного тижня. Важливість ухвалення законів, необхідних для податкової амністії, розуміє народний депутат України Богдан Кицак, адже детінізація економіки – одна з найважливіших умов забезпечення економічної безпеки держави.

Податкова амністія – шанс для економіки отримати додатковий інвестиційний ресурс. Також це можливість запровадження чесних стосунків із державою. Сучасний світ рухається до прозорості, тож скористатися коштами невідомого походження стає все важче.

Проєкт законів про податкову амністію – одна з ключових передвиборчих обіцянок Президента Володимира Зеленського. Українці зможуть легалізувати майно та статки, придбані за рахунок тіньових доходів. Для цього необхідно подати декларацію і сплатити збір, розмір якого залежатиме від розміщення активів. Такі дії стануть підставою для звільнення декларанта від кри-мінальної відповідальності за ухилення від сплати податків та зборів.

– Ухвалені законопроєкти дозволять у період з 1 липня 2021 року до 1 липня 2022 року провести одноразове добровільне декларування активів осіб, які ухилялися від сплати податків. Після цього майном можна буде розпоряджатися вільно та уникнувши покарання. Це важливий крок на шляху податкової культури громадян. До того ж, це додаткові надходження до державного бюджету, – переконаний народний депутат України Богдан Кицак.

У перспективі гроші, що будуть зібрані у вигляді податків за незадекларовані кошти, спрямують до загального фонду державного бюджету. Крім надходження коштів до бюджету амністія дозволить збільшити обсяги банківських депозитів та розвивати фондовий ринок.

Пресслужба народного депутата Богдана КИЦАКА.