Додому НОВИНИ Культура Народному хору “Освітянка”, що на Волині – 65.

Народному хору “Освітянка”, що на Волині – 65.

870
ПОДІЛИТИСЬ

Витоки людини лише частково можуть
бути зрозумілими і раціональними.
Таємниця особистості, її єдності нікому
не зрозуміла до кінця. Особа Людська
більш таємнича, ніж світ. Вона і є цілий світ.
Микола Бердяєв

Ось такі обдаровані особистості в хорі “Освітянка” в м.Горохові, що на Волині. Термін цей походить від слова “дар”, “даровано”, ” дано” і “безкоштовно”. Їх спільна праця розпочалася 65 років тому. Колектив “Освітянки” з покоління в покоління несе українську пісню. Керівниками хору були талановиті майстри своєї справи: Назар Димнич, Григорій Бакальчук, Хома Грушковський, а завідувачами народним відділом освіти у цей час – Іван Пляцок, Феофіл Захарчук. Профспілку освітян очолювали Іван Самойленко, Василь Герасименко.

Керували хором у 60-70 роках Петро Старушик, Валентин Рихтовський. У 1976-77 роках відновила роботу хору Надія Василівна Середа, тодішній інспектор райво. ЇЇ роботу продовжила Надія Геращенко – голова райкому профспілки. Начальником відділу освіти був Олексій Слабецький.

Із спогадів Олександра Ліпського, Надія Геращенко організовувала триденні екскурсії до Прибалтики, Білорусії, ночували у Вітебську, побували у Вільнюсі, Каунасі, а керував хором Юрій Федорчук, учитель музики Берестечківської десятирічки.

З 1982 року й до сьогодні незмінним керівником є Володимир Онищук. Це душа колективу.

Глибокої шани і поваги заслуговують не тільки виконавці, а й керівники колективу: керівник хору Володимир Онищук, керівник оркестру Ігор Касько, балетмейстер Василь Юрчук, аранжувальник Олександр Шепшелей.

Ветерани-педагоги хору 70-80 років минулого століття є гордістю колективу, творчий колектив “Освітянки” практикує виїзні концерти в села та міста області, та за межі рідної держави. Солісткою хору була Олена Грищук, нині на заслуженому відпочинку.

На обласному огляді художньої самодіяльності у місті Луцьку 2004 року аматорський колектив став переможцем. У 2007 році за сприянням голови райкому профспілки працівників освіти і науки Євгенії Карп’як “Освітянці” присвоєно звання “Народний аматорський колектив профспілок України”.

Велику увагу “Освітянці” приділяє нинішній очільник освіти Горохівщини Віктор Білик. Голова районного комітету профспілки Євгенія Карп’як спільно з управлінням освіти постійно турбуються про моральну та матеріальну підтримку колективу, за останні роки придбали сучасну музичну апаратуру, три баяни, два види костюмів пошили для танцювального колективу, один для хору, оновили головні жіночі убори, пошили чоловічі сорочки, жіночі туфлі, чоловічі чоботи для танцювального колективу та безліч костюмів для сольних номерів.

Репертуар “Освітянки” вражає своєю різноманітністю: це вокально-хореографічні композиції, жіночі та чоловічі ансамблі, квінтети, квартети, дует, соло, естрадні номери.

Про чудовий колектив “Освітянки” можна багато сказати теплих і щирих слів, які висловив заступник голови ОК Профспілки працівників освіти і науки Микола Красько.

Представники освітян-профспілчан Бердичева вдячні за гостинність своїм колегам. Голова профспілки м. Бердичева А.М.Цвєткова розповіла про успіхи наших профспілчан, зокрема, про Пудрій Н.Г., що здобула перше місце у Всеукраїнському конкурсі “Вчитель року” в номінації біологія, бердичівська освіта пишається шістьма народними колективами (ЗОШ № 5, НВК №10, спецшкола-інтернат).

Миропомазання та благословення від настоятеля церкви Різдва Христового Іоанна Зінькова, що в селищі Клевань на Рівненщині, отримали учасники семінару. А на Шацьких озерах, до речі, що мають цілющу воду, відпочили душею, не хотілося залишати озеро Світязь та його краєвиди .

Три дні на Волині залишились у пам’яті приємним спогадом. Шкода, що не всі змогли поїхати разом з нами.

Згадуючи Волинь, згадуємо рядки з пісні:

Серця з’єдналися у пісні,
А душу танець полонив.
Здавалося, усі ми різні,
Та сам Господь нас поріднив.

Дякуємо міській владі в особі міського голови В.К. Мазуру, заступнику міського голови В.В. Адаменко, ТВО начальника Управління освіти і науки С.В. Басюк, голові міської профспілки працівників освіти і науки А.М. Цвєтковій, ПП А.М. Савчуку за сприяння в поїздці та радимо всім відвідати цей мальовничий край.

Тетяна Недайборщ,
член профспілкової організації СЗОШ №17