Додому НОВИНИ Влада і громада Наталія Семенюк: “Ми повинні захистити наших громадян”

Наталія Семенюк: “Ми повинні захистити наших громадян”

462
ПОДІЛИТИСЬ

Хочу висловити свою думку щодо нещодавньої так званої “інтернетної війни” з приводу того, що об’єднані громади, у тому числі й Семенівська сільська рада виділяють недостатньо коштів на фінансування районної лікарні.

Справа у тому, що ми з часу утворення громади завжди підтримували районні лікарню та стоматологію. І в цьому році за дев’ять місяців громада передала туди більше два мільйони вісімсот сорок тисяч гривень державної субвенції, а також шістдесят тисяч власних коштів.

Але з перших кроків нашої діяльності ми відчули, що у районній лікарні відсутній цілий ряд відділень, у тому числі пологове, травматологічне, офтальмологічне та інші, послуг яких потребували наші жителі (а таких людей у нашій громаді вже майже сорок відсотків). Ми були змушені захистити їх право на здоров’я та отримання необхідної допомоги. Тому громада ще у 2017 році домовилась із Бердичівською міською лікарнею про фінансування окремих медичних послуг для власних мешканців. І я, як голова громади, не бачу жодної трагедії у тому, що ми намагаємося допомогти людям у будь-який спосіб: чи то у районній, чи у міській лікарнях, чи в обласних медичних закладах, де також лікуються наші мешканці. Ми також намагаємось виділяти матеріальну допомогу громадянам на складні дороговартісні операції навіть у столичному Києві.

Але бюджет Семенівської громади не бездонний. У нас також, як і в сусідніх громадах, існують проблеми з фінансуванням, зокрема, освіти та інших галузей. Тому вважаю, що задля уникнення суперечок щодо того, хто кому та скільки виділив коштів, необхідно державним владним структурам активізувати роботу з завершення реформування медицини, і в першу чергу, як обіцялось, створити госпітальні округи та визначити джерела їх фінансування.

Наталія Семенюк,
голова Семенівської ОТГ.