Додому НОВИНИ Влада і громада Національний президентський оркестр виступив у Бердичівському гарнізоні

Національний президентський оркестр виступив у Бердичівському гарнізоні

904
ПОДІЛИТИСЬ

Україна велика, а Національний президентський оркестр один на всю країну. І тим не менше, митці знайшли час і змогу, щоб завітати до Бердичівського військового гарнізону та мешканців міста з концертною програмою.

“У цьому році ми здійснюємо Всеукраїнське турне по військовим частинам Збройних Сил України. Причому даємо концерти не тільки в пунктах постійної дислокації, а на полігонах та прямо на бойових позиціях в зоні АТО. Адже душа людини повинна жити не тільки буденними турботами, але й святковими емоціями”, – зазначив ведучий концерту, заслужений артист України Володимир Скринник.

Оркестр було засновано в рік проголошення незалежності України – 29 листопада 1991 року. Засновником колективу став художній керівник, народний артист України, професор, полковник гвардії Анатолій Молотай. Оркестр бере активну участь у музичному забезпеченні заходів міжнародного рівня, виступає на кращих музичних сценах Європи. Указом Президента України від 30 грудня 1997 року №1397 Окремий зразково-показовий оркестр Національної гвардії України було перейменовано в Президентський оркестр Національної гвардії України.

“Музика, як живопис та поезія, пишеться для людей, і ми, музиканти, маємо нести її в світ, щоб він ставав добрішим, щоб людські серця мали змогу доторкнутися до гармонії Вічності. На мою думку, діючий колектив оркестру з гідністю справляється з цією задачею. Задачею, яку перед митцями поставив сам Бог”, – так визначив головну естетичну мету музичного підрозділу Міністерства оборони України диригент оркестру Ігор Пучков.

Без перебільшення можна констатувати, що колектив оркестру зірковий. На сцені 30 гарнізонного будинку офіцерів Бердичева показували своє мистецтво солісти оркестру Сергій Гурець, дипломант першого Міжнародного конкурсу вокалістів ім. Бориса Гмирі Вікторія Осадчук, заслужена артистка України Ірина Кулик, лауреат національних конкурсів вокалістів Ірина Зябченко, скрипаль, лауреат міжнародних конкурсів Віталій Лєонов, гітарист, заслужений артист України Петро Коваленко, баяніст Віталій Сахацький. Окремим авторським блоком відбувся виступ народного артиста України, поета та композитора Володимира Засухіна.

Отримати задоволення від музики до гарнізонного будинку офіцерів завітали не тільки бійці 26 абр, автобату та навчального центру ССО, але й мешканці міста і, що особливо радує, учні загальноосвітньої школи №12, в якій навчаються діти військовослужбовців. Деякі музичні композиції зал вітав оплесками стоячи, під деякі підспівував, а від деяких просто поринав у світлі моменти свого минулого.

На невеличкій сцені провінційного будинку офіцерів національний Президентський оркестр зумів довести слухачам, що він дійсно є унікальним творчим колективом, в якому гармонійно поєдналися духовий, камерний, симфонічний, естрадно-симфонічний склади оркестру та Біг-бенд, що дає йому можливість застосовувати в своїй діяльності різні жанри та стилі музичного мистецтва.