Додому НОВИНИ Влада і громада На Бердичівщині для потреб армії сплачено 11,4 мільйона гривень військового збору

На Бердичівщині для потреб армії сплачено 11,4 мільйона гривень військового збору

589
ПОДІЛИТИСЬ

На забезпечення обороноздатності української армії з доходів бердичівлян сплачено 11,4 мільйона гривень військового збору.

Тільки у листопаді мобілізовано до державної скарбниці майже 1,3 млн. грн. цього податку.

Нагадаємо, що військовий збір запроваджено з 3 серпня 2014 року. Його ставка складає 1,5% від об’єкта оподаткування.

З 1 січня 2015 року розширено базу оподаткування військовим збором. Оподаткуванню підлягає дохід (отриманий як з джерела його походження в Україні, так і за її межами), який підлягає обкладанню ПДФО. Зокрема, до таких доходів, крім зарплати та прирівняних до неї виплат, відносяться доходи за цивільно-правовими договорами, доходи від надання в оренду рухомого та нерухомого майна, орендна плата за використання земельної частки (паю), з чистого доходу ФОП, який перебуває на загальній системі оподаткування, купівля-продаж рухомого і нерухомого майна, виплата дивідендів, переоформлення спадщини, дарування, дохід від виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри, отримання інвестиційного прибутку та інші доходи.

Згідно зі змінами до Податкового кодексу, внесеними Законом від 02.03.2015 р. №211-VIII, військовий збір не утримується з доходів, які:

– обкладаються за нульовою ставкою;

– не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків згідно зі ст. 165 ПК, тобто не обкладаються ПДФО, крім окремих доходів.

Бердичівська ОДПІ.