Додому НОВИНИ Влада і громада На Бердичівщині лісівники активно підтримали Програму Президента України Володимира Зеленського «Зелена країна»

На Бердичівщині лісівники активно підтримали Програму Президента України Володимира Зеленського «Зелена країна»

131
ПОДІЛИТИСЬ

Ліс – це свіже повітря та чисте довкілля. Завдяки лісу зберігається біорізноманіття, а це і рослини, що вражають нас своєю красою та користю, і тварини, завдяки яким ліс наповнюється життям. У рамках програми Президента «Зелена країна» за три роки має бути висаджено один мільярд нових дерев. А за 10 років площа лісів має зрости на 1 мільйон гектарів. Лісівники пропонують кожному долучитися до озеленення нашої країни!

Збереження лісу та раціональне використання лісового фонду завжди є в пріоритеті не лише спеціалізованих господарств, таких, як Бердичівське лісове господарство, але й має бути пріоритетним і для кожного з нас. Ліс – це не просто легені нашої планети. Ліс – це наше якісне життя сьогодні, це життя наших дітей та наступних поколінь у майбутньому.

Усвідомлюючи цю просту істину, проблему збереження та відновлення лісів, Президент України Володимир Зеленський започаткував Програму «Зелена країна», у рамках якої по всій України на протязі наступних трьох років планується висадити один мільярд дерев.

Наразі ведеться активна робота по реалізації ініціативи Президента України на території великого об’єднаного Бердичівського району. На території, що знаходиться у підпорядкуванні Державне підприємство «Бердичівське лісове господарство», існує 36 різних лісоутворюючих порід. А саме підприємство є одним із лідерів по виконанню планових показників та наповненню державного бюджету. Проте ліси потребують додаткової уваги. І Програма Президента стала неабияк на часі – збільшення площ лісів конче необхідне.

Цього понеділка до цієї роботи приєдналися і представники місцевої влади: 18 жовтня керівний склад Бердичівської районної державної адміністрації на чолі з головою Людмилою Димидюк спільно з працівниками Державного підприємства «Бердичівське лісове господарство» за участі народного депутата Богдана Кицака, депутатки Житомирської обласної ради Людмили Кицак, голови Бердичівської районної ради Олександра Балянова та кількох депутатів Бердичівської міської ради зробили свій внесок в озеленення Бердичівщини.

Гостей на ділянці зустрічали директор лісгоспу Олександр Мудревський, головний лісничий Григорій Івасюк та команда працівників лісу на чолі з лісничим Богданівського лісництва Сергієм Закусилом. Саме лісничий, як головний господар борів та дібров, бучин та ялинників, несе основну відповідальність за їх стан та раціональне використання кожного гектара лісових угідь.

– Ми раді такій ініціативі Президента. І раді, що до її реалізації долучаються не просто небайдужі люди, а безпосередньо влада і показує приклад у виконанні цієї Програми. Це приклад співпраці, а головне – приклад розумного ставлення до лісу, – розповів директор ДП «Бердичівське лісове господарство» Олександр Мудревський.

Ліс зустрів активістів осінньою прохолодою. Хоч удень температура й сягає більш-менш комфортних 15 градусів тепла, вночі вона опускається майже до нуля. Тому спершу учасники акції зігрівались теплим чаєм, приготовленим зі збору квітів та трав, зібраних на екологічно чистих ділянках лісу. А далі розпочалась праця…

На початку майстер лісу Юрій Янчук розповів присутнім про те, як проводиться підготовка саджанців до посадки, адже тут є свої особливості, складності та… секрети! Щоб висадити дуб, слід переконатися, що заздалегідь вирощений саджанець, вік якого становить біля двох років, готовий до пересадки. Для цього потрібно простежити за його станом. Якщо висота саджанця сягає 15 см, а коріння виглядають міцними та здоровими, тоді можна приступати до процесу висаджування. Далі корінець саджанця змочують у спеціальному розчині та за допомоги меча Колесова висаджують у ґрунт.

Про ділянку, яку підготували для проведення акції, розповів інженер лісових культур лісгоспу Юрій Пилипчук. Він повідомив, що на ній свого часу також зростав дубовий ліс. Дуби-велетні нещодавно зрізали, для висадки нових дерев на ділянці провели необхідні підготовчі роботи.

Дружно працювали заступники голови РДА Сергій Бакуменко та Катерина Вислоцька, їм допомагали начальники відділів та служб райадміністрації та райради. А за процесом уважно слідкували та при потребі коригували їх дії помічник лісничого В’ячеслав Малиновський, майстер лісу Тетяна Бондарчук та інші працівники лісництва.

Протягом кількох годин ритмічної праці лісники, представники влади та просто небайдужі люди спільними зусиллями заліснили ділянку площею 1,2 гектара посадочним матеріалом, що по площі дорівнює майже двом футбольним полям. Садили дуб звичайний, який попередньо працівники виплекали на території Богданівського лісництва. Загалом цього дня висадили близько семи тисяч саджанців, вирощених вмілими руками працівників лісгоспу.

Голова Бердичівської районної державної адміністрації Людмила Димидюк зазначила, що всього в рамках Програми Президента України у Бердичівському районі до кінця 2021 року заплановано висадити 70 гектарів лісу. І наразі вже висаджено в різних куточках Бердичівщини майже 26 гектарів, тобто, третина від запланованої площі.

– Впевнена, що дана ініціатива Володимира Зеленського є надзвичайно важливою для майбутнього нашої держави. Адже ліси – це легені нашої планети. Тож маємо разом дбати про їх збереження та відновлення, зазначила Людмила Димидюк, закликавши жителів Бердичівщини створювати ліси разом.

Директор Державного підприємства «Бердичівське лісове господарство» Олександр Мудревський висловив задоволення, що до роботи працівників лісгоспу приєднується і представники влади. За його словами, є надзвичайно важливим, щоб якомога більша кількість людей зрозуміла, наскільки це непроста справа: посадити і виростити ліс. А ще важче – доглядати за ним. Про проблеми зі збереження наявного лісу можна розповідати довго, адже сьогодні на балансі у підприємства перебуває більш як 25 тисяч гектарів лісу, які потребують невпинного догляду.

Користуючись нагодою, голова Бердичівської районної державної адміністрації Людмила Димидюк оглянула лісовий розсадник на території Богданівського лісництва. Тут на площі майже 0,5 гектара вирощують посадочний матеріал із таких видів дерев, як дуб звичайний, сосна звичайна та дуб червоний. Також директор лісгоспу Олександр Мудревський обговорив із головою адміністрації та народним депутатом Богданом Кицаком нагальні проблеми галузі, у тому числі – можливість забезпечення підприємства необхідною технікою.

– Працівники лісгоспу щиро турбуються про ліс та його багатства. Впевнений, що завдяки цій клопітливій праці не менше 90 відсотків дубків, які ми висадили цього дня, приживуться і вже за два роки тут зростатиме молодий ліс, – вказав керівник ДП «Бердичівське лісове господарство». Олександр Миколайович нагадав присутнім, що ліс – це наша спільна справа. І всебічна допомога влади, небайдужих людей більш ніж доречна.

– Хоча сьогодні погода і не дуже сприяє садінню лісу, – додає головний лісничий Григорій Івасюк, – але справу ми зробили гарну. Повірте, з великим задоволенням і здивуванням через декілька років ви побачите плоди власної праці – гарний молодий ліс зустріне вас яскравою зеленню!

Краса рідної природи розкриває і красу людської праці, народжує бажання зробити свій край ще прекраснішим. Тому людина оберігає і примножує природні багатства. Нам просто потрібно намагатися примножувати неповторну красу лісів, щоб її побачили не лише ми, а й наші нащадки. І Програма Президента України Володимира Зеленського «Зелена країна» саме про це – про наше гарне майбутнє!

Репортаж підготували Віталій БЕЗПАЛЬКО
та Анатолій ГОРОБЧУК