На варті здоров’я.

На варті здоров’я.

307
0
ПОДІЛИТИСЬ

Люди, які присвятили своє життя медицині за покликом душі, щасливі люди. Від того щасливі, що допомагають ближнім попередити хвороби, покращити здоров’я, зберегти життя. В цьому і є високий сенс медицини. В прийомному відділенні інституту, який я закінчила, начертана головна заповідь медицини: “Salus aegroti suprema lex”, що у перекладі з латинської означає: “Здоров’я хворого – найвищий закон”.

У м.Бердичеві і Бердичівському районі є чимало лікувально-профілактичних медичних закладів, їх кількість сягає за 100. Це – лікарні, поліклініки, госпіталь ветеранів війни, діагностичні, лабораторні центри, медичні частини, фельдшерські пункти та інші.
Всі працівники медичної сфери 21 червня 2015 року святкуватимуть своє професійне свято – День медичного працівника. Мабуть, немає такої людини, яка хоча б один раз не зверталась до медиків по допомогу. Багато медичних працівників Бердичівщини є взірцем фахової досконалості, це талановиті особистості, на рахунку яких сотні врятованих людських життів. На таких медиків рівняється молоде покоління лікарів і середніх медичних працівників. Прізвищ цих талановитих і сумлінних медиків не переказати, не написати в одній статті. Та люди їх знають, вдячні їм, вклоняються їм.

За останні роки у місті відкрито чимало нових медичних закладів: Центр жінки, лікувальні кабінети, філіали-поліклініки у мікрорайонах міста… Покращується матеріально-технічне оснащення медичних закладів, медицині допомагають спонсори.

Як лікарю-гігієністу мені дуже близький вислів видатного хірурга М.І. Пирогова “Майбутнє належить медицині профілактичній”. Дійсно, краще попередити хворобу, аніж потім її лікувати. Із древньо-грецької міфології ми знаємо, що саме Гігієя, дочка бога медицини Ескулапа, вперше надала людям заповіді гігієни і санітарії з метою попередження захворювань. Сьогодні хочу сказати добре слово про медиків-ветеранів і молоде покоління медицини профілактичного питання гігієни праці, харчування, гігієни дітей та підлітків, лікувальних закладів, питання профілактичних щеплень, лабораторного контролю за довкіллям – це не весь перелік питань медицини профілактичної. Ветерани праці, нині не працюючі, але у свій час вони віддали багато сил і досвіду роботі на благо здоров’я, живуть поряд з нами і їм і тепер цікаві питання медицини. Ось їх імена: Л.І. Козлова, О.Я. Поліщук,  Т.І. Пилипенко, Б.А. Дубовик, Л.В. Хоботкова, А.А. Білокриницька, Л.Л. Гнип, М.П. Юхимчук, Л.В. Геращенко, Н.Г. Мельничук, Л.Д. Ясенова і багато-багато інших.

За покликом душі працюють в профілактичній медицині В.І. Коломієць, В.М. Биков, С.О. Колубовський, В.Д. Поворознюк, В.Я. Грабовська, І.С. Климовська, А.І. Поліщук, О.І. Запариноюк, Л.В. Леончук…

Відзначаючи свято медиків, ми радіємо йому. Суспільство в цей день дає оцінку праці медиків, виділяє найкращих, найвідповідальніших з них.

Героїзм і відвагу, професіоналізм і милосердя проявляють медики України, рятуючи здоров’я і життя поранених воїнів у бойових діях на Сході України. Честь і слава їм та низький уклін!

В кожного медичного працівника є свої досягнення і перемоги у боротьбі із захворюваннями. Саме в день свята кожен медичний працівник згадає свої власні і колективні досягнення в медицині.

У святковий день сама матінка-Природа пишними квітами, яскравим сонцем вітає медичних працівників. Вітають медиків їх друзі, знайомі колеги, бажають здоров’я міцного, щастя рясного на многая літа, а ще – мирного неба над головою і успіхів у житті!

Вилікую рани і душі і тіла,
Бо є у природи великая сила,
Що вогонь дарує усьому живому,
Вічний, нескінчений, дарує з любов’ю.
Той вогонь цілющий у душі палає,
У красі й любові сили набуває.
Вилікую рани волошковим вітром,
Божою росою і небесним світлом.
Вилікую рани і душі, і тіла,
Бо є у Любові великая сила.

Ольга Протасевич, член НСЖУ.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ