Додому НОВИНИ На заклади освіти Бердичева очікує велика реорганізація

На заклади освіти Бердичева очікує велика реорганізація

212
ПОДІЛИТИСЬ

Вже наступного року в Україні згідно нової редакції Закону «Про повну загальну середню освіту» (прийнятої у 2020 році) відбудеться поділ навчальних закладів на три групи: початкова, середня гімназії та ліцей. Передбачається, що старші класи, а це 10, 11 та 12, будуть навчатись виключно у ліцеях, решта дітей – у початковій та середній школах.

Згідно нововведення в законодавстві, Бердичів з його населенням більше 50 тисяч матиме право на функціонування лише одного ліцею, в якому й будуть зібрані учні 10-12 класів з усіх загальноосвітніх закладів міста.

Впровадження реформи планується у кілька етапів, перший з яких стартує вже у наступному, 2022 році. А це ставить певні виклики перед міською владою вже сьогодні. Адже необхідно визначитись, який із існуючих у місті навчальних закладів має достатню матеріально-технічну базу та зручне географічне розташування, щоб стати ліцеєм.

Саме з цією метою голова міської громади Сергій Орлюк разом із заступниками Артемом Азізовим та Оленою Петрівською на початку тижня оглянули два міських загальноосвітніх заклади: навчально-виховний комплекс №4 та навчально-виховний комплекс «Школа-гімназія-ліцей» №10. З третім претендентом, а це Бердичівський міський ліцей №15, ознайомляться згодом.

Під час оглядин перевірялись матеріальна база та керівники громади ближче знайомились з проблемними питаннями, які можуть виникнути у ході майбутньої реорганізації. Таке інспектування загальноосвітніх закладів дає можливість реально оцінити можливості того чи іншого закладу та його готовність стати ліцеєм для прийому учнів старших класів.

Як зазначив Сергій Орлюк після огляду навчальних закладів, «Бердичівський загальноосвітній навчально-виховний комплекс № 4 та Навчально-виховний комплекс «Школа-гімназія-ліцей» №10 мають зручне місцезнаходження та сильну матеріально-технічну базу. Крім того ці заклади очолюють депутати кількох скликань Бердичівської міської ради: Юлія Петрівна Бабій та Наталія Іванівна Рибак. Це значить, що директорки користуються авторитетом та повагою у батьків, є фахівцями своєї справи і можуть дати конструктивні поради, як нам виходити з ситуації. Рішення про створення одного ліцею на весь Бердичів для учнів старших класів доволі непросте. Але ми не можемо піти всупереч вимог законодавства, тому потрібно завчасно готуватися до реформування галузі освіти».

Отже, перший крок у плані підготовки до реорганізації закладів освіти в Бердичеві зроблено. Але лише після ознайомлення ще з одним претендентом влада вирішуватиме, який з них у майбутньому стане єдиним у місті ліцеєм.