Додому НОВИНИ Влада і громада На засіданні міськвиконкому

На засіданні міськвиконкому

601
ПОДІЛИТИСЬ

15 червня в актовій залі міськвиконкому відбулось засідання виконавчого комітету Бердичівської міської ради. На розгляд винесли ряд проєктів, серед яких про продовження карантину та послаблення протиепідемічних заходів у Бердичеві.

Фото з сайту Бердичівської міської ради.

Послаблення поки не відбудеться. Що не дивно, беручи до уваги збільшення кількості хворих на коронавірус на Житомирщині. Міські заклади харчування будуть приймати відвідувачів лише за умови дотримання всіх протиепідемічних заходів, відстань між місцями для сидіння повинна бути не менша за 1,5 метра. Максимальна кількість людей за столом – 4 ( за винятком дітей до 14 років). При цьому обов’язкове використання засобів індивідуального захисту (обличчя, руки) персоналом і відвідувачами (зрозуміло, за винятком часу приймання їжі).

Також дозволено проведення релігійних заходів, але за умови дотримання усіх протиепідемічних заходів. А культурні заходи можна проводити за умови розміщення однієї особи на 5 кв. метрах площі приміщення.

Особливу увагу міська влада звертатиме на прилеглі території до Бердичівського міського кооперативного ринку, аби запобігти стихійній торгівлі, і на дотримання всіх протиепідемічних заходів у громадському транспорті.

Наступним проєктом для розгляду членів виконкому стали підсумки проведення опалювального сезону в місті. Як зазначив доповідач, протягом цього сезону зросла кількість аварій на підземних теплових мережах – 52, що на 14 більше, ніж минулоріч. На щастя, ліквідація аварій здійснювалась вчасно, не було понаднормових перерв у наданні тепла. Поменшала і кількість боржників. Так, за 2020 рік складено всього 50 адмінпротоколів, у минулому році – 223. Найпроблем-нішим питанням зараз можна вважати фінансування заміни магістральних та розподільчих теплових мереж. Схожа проблема стоїть і перед берди-чівським водоканалом, мережі якого потребують заміни й ремонту.

Також наголошується увага на змінах у порядку формування комунальних тарифів Кабінетом міністрів України. Раніше вартість газу для підприємства теплокомуненерго змінювалась щомісяця, що викликало складнощі при формуванні кінцевих тарифів, фактичні витрати не відповідали запланованим. Із зазначеними змінами при формуванні тарифів буде враховуватись середня ціна природнього газу за минулий опалювальний сезон. Тож цього року вартість газу становитиме 4,048 тис. гривень за 1 тис. кубометрів. Уряд запевняє, що новий підхід не призведе до підвищення тарифів.

Щодо вулично-шляхової мережі міста, то на покращення її стану з міського бюджету 2019 року виділили 7,5 млн. гривень. Майже всі автобусні зупинки обладнані автопавільйонами або тіньовими навісами, встановлені дорожні знаки. Не припиняються роботи і по їх належному утриманню. Для благоустрою Бердичева виділили 24,2 млн. гривень. Зараз ведеться робота щодо озеленення міста та догляду за зеленими насадженнями, уся площа яких знаходиться під відповідним наглядом.

Особливу увагу приділяють рекламним конструкціям, власники яких проводять роботи різного роду: фарбують їх, висаджують квіти. На сьогодні майже 80% з них обшито металевою сіткою, аби запобігти наклеюванню на них оголошень.

Валерія Павленко,
студентка Сумського держуніверситету.