Додому НОВИНИ Влада і громада На сесії Гришковецької селищної ради розглянуто питання про надання згоди на добровільне...

На сесії Гришковецької селищної ради розглянуто питання про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад

786
ПОДІЛИТИСЬ

У п’ятницю, 3 березня 2017 року, відбулася сесія Гришковецької селищної ради, на якій розглянуто питання про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад. Після ретельних громадських слухань та обговорення депутати узгодили питання можливості утворення Гришковецької об’єднаної територіальної громади з центром у смт. Гришківці, до складу якої можуть увійти населені пункти району, які залишились після створення Семенівської об’єднаної територіальної громади. Відповідний проект рішення був внесений на розгляд сесії та підтриманий більшістю депутатів.

a925101a3aa1Гришковецький селищний голова Ірена Лісова під час обговорення даного питання проаналізувала основні положення Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад”, яким передбачено об’єднання територіальних громад. При цьому вона звернула увагу присутніх на те, що таке об’єднання передбачає принцип добровільності. Також зазначила, що зараз розглядається питання про надання згоди на те, щоб Гришковецька селищна рада стала ініціатором об’єднання Бердичівського району в одну громаду, та розпочала процес об’єднання, надіславши відповідні запрошення іншим сільським радам.

6c6fb09471d1Участь у засіданні взяв голова районної ради Максим Самчик, який повідомив, що брати участь в об’єднанні, чи ні – це вибір кожної сільської громади. Окрім того, голова районної ради повідомив, що депутати Гришковецької селищної ради голосують лише за ініціативу об’єднання, а далі будуть чекати відповіді і рішення від інших сільських рад. Спочатку там має відбутися процес обговорення і громадські слухання, адже об’єднання має виражати не волю сільського голови чи депутатів, а саме думку громади. При проведенні такого об’єднання необхідно дотримуватись усіх вимог, які передбачені чинним законодавством України.