Додому НОВИНИ Влада і громада На теренах Бердичівщини відпочивали діти з Польщі

На теренах Бердичівщини відпочивали діти з Польщі

1647
ПОДІЛИТИСЬ

Яскравими та насиченими видалися дні перебування польської офіційної делегації дітей з Нижньої Сілезії на відпочинку у Бердичівському районі.

Для учнів з Польщі та їх викладачів організатори влаштували справжні “сафарі по-українськи”. Вже наступного дня після прибуття гості, а також учні шкіл району відправилися на екскурсію до столиці України, де мали змогу насолодитися краєвидами міста Києва, відвідати Софіївський собор, Майдан Незалежності, Золоті ворота, Володимирський собор.

Наступного дня на дітей чекала спортивно-розважальна програма під назвою “Щаслива Країна Дитинства”. Програма передбачала змагання у рамках Малих Олімпійських ігор між учнями Озадівської ЗОШ І-ІІІ ступеня та збірною командою юних гравців з Польщі. На переможців чекали нагороди, а загалом, спортивна розвага подарувала усім учасникам і присутнім неймовірний заряд бадьорості, гарний настрій і задоволення.

Другу половину дня гості провели у селі Райки, де їх радо вітали господарі села – сільський голова Майя Семенюк та підприємець Габріел Мкртчян. Для польської делегації екскурсовод та учні місцевої школи провели екскурсію Історичним комплексом, ознайомили з українською і вірменською історією, точніше з історією, яка передувала воздвиженню пам’ятних знаків.

Екскурсія до Житомирського музею космонавтики ім. С.П. Корольова вразила відвідувачів концептуальними напрямками “Музей і музика”, “Музей і література”, “Музей і образотворче мистецтво”, “Музей і освіта”, “Музей і театр” та загальною ідейністю “Людина і Космос”.

Презентували музейну педагогіку українського побуту та історії у Швайківській ЗОШ І-ІІІ ступенів. Там для відвідувачів провели цікавий екскурс, ознайомили з українським побутом, розповіли про Героїв села, учасників бойових дій в Афганістані та на Сході України в зоні проведення антитерористичної операції.

На базі Райгородоцької школи для закордонних гостей провели фестиваль “Мистецький вернісаж”. Педагоги та керівники гуртків залучили до майстер-класу з декоративно-прикладної творчості усіх приїжджих дітей. Останнім надзвичайно сподобалися витвори умільців і вони самі виявили бажання зробити щось своїми руками. На вечір своєю красою і неповторністю вже вражали Вінницькі фонтани “ROSHEN”.

SL748762Всеукраїнський Санктуарій Матері Божої Бердичівської, музей Джозефа Конрада та музей історії міста Бердичева вразили своїми особливостями – стилем бароко, сучасністю, охайністю. Також цікавою екскурсією для дітей з Польщі виявилося відвідання Бердичівської художньої школи. Серед делегатів був хлопчик-художник на ім’я Шиман Мієлчарен, роботи котрого, наразі, для обміну чекає директор школи Микола Яцюк.

SL748825_1Офіційна зустріч та фото на згадку – це все відбувалося у приміщенні райдержадміністрації. Делегацію тут радо зустріли голова адміністрації Едуард Томашевський, перший заступник голови Тетяна Наумчук, заступник голови Людмила Димидюк, керівник апарату РДА Лариса Котнюк.

Справжньою забавою для усіх стало відзначення свята Івана Купала. Спочатку гостей ознайомили з українськими народними традиціями, а потім залучили до гучного і веселого святкування.

Уможливлення проведення даних заходів відбулося завдяки спонсорській допомозі народного депутата України О.В. Ревеги, а також всі члени польської делегації отримали цінні подарунки від народного депутата на згадку про Бердичівський район.

Також, Бердичівська РДА щиро дякує директорам Озадівської, Швайківської і Райгородоцької ЗОШ, сільським головам сіл Райки, Швайківка і Озадівка, приватним підприємцям району за допомогу і підтримку в організації заходів з прийому делегації.

Прес-служба райдержадміністрації

SL748788_1 SL748802_1


Перебування дітей у Райгородоцькій ЗОШ:

DSC02919_1 DSC02885_1 DSC02879_1


Перебування дітей у Райках та Швайківській ЗОШ:

DSC02839_1 DSC02804_1 DSC02802_1 DSC02795_1


Перебування дітей в Озадівській ЗОШ:

DSC02703_1 DSC02691_1 DSC02755_1 DSC02750_1 DSC02747_1 DSC02741_1 DSC02724_1