Додому НОВИНИ Влада і громада На території Семенівської ОТГ запроваджують проект в області сонячної енергетики

На території Семенівської ОТГ запроваджують проект в області сонячної енергетики

341
ПОДІЛИТИСЬ

На території Семенівської ОТГ у селі Великі Низгірці запроваджено другий за ліком проект НЕФКО в області сонячної енергетики, який буде реалізований в Україні у цьому році. Це перша в Україні електростанція, яка працюватиме в комплексі з екофермою, де розводитимуть овець та перепілок.

Потужність сонячної станції сягатиме 15 мегават, загальна сума в її інвестування сягнула 17 мільйонів євро. НЕФКО (Північна екологічна фінансова корпорація) – це міжнародна фінансова організація, яку створили у 1990 році країни Північної Європи. Її діяльність пов’язана з фінансуванням практичних заходів, що сприяють екологічному підприємництву.

Завдяки новозбудованій екофермі територію електростанції не оброблятимуть пестицидами. Також екоферма – це додаткові робочі місця як для жителів Семенівської громади, так і для її сусідів.

Прес-служба Семенівської ОТГ.

Від редакції “ЗБ”: нашим читачам нагадаємо, що першу спробу використати сонячну електроенергію на Бердичівщині здійснили в колгоспі “Маяк” (с. Велика П’ятигірка). Тут сонячні батареї обігрівали приміщення тракторного парку.