Додому НОВИНИ Культура Невгасимий вогонь пам’яті

Невгасимий вогонь пам’яті

595
ПОДІЛИТИСЬ

Все менше стає ветеранів, і тим ціннішими є їх спогади. Про пережите поділилася з молодим поколінням ветеран Великої Вітчизняної війни, яка проживає в селі Райгородок, Олена Василівна Малянівська.

Роки летять невпинно та ніяк не може забути колишня військова регулювальниця окупації села німецькими фашистами, визволення від гітлерівців, призову до діючої армії, несення служби на перехрестях та переправах, загиблих товаришів, могил у лісах та полях, демобілізації, повернення у с.Райгородок та праці у хмелерадгоспі. Тому рада була задушевній розмові та концертній програмі, яку підготували працівники культури.

Мітингами біля пам’ятників Невідомому солдату, братських могил, погруддя Героя Радянського Союзу В.К. Олійника вшанували жителі сіл Райгородок, Лемеші, Мартинівка тих, чиє життя забрала Друга світова війна.

Відзначення свята Перемоги продовжилось у сільському парку. На сонячній зеленій галявині уже традиційно місцеві підприємці розташували виїзні лавки магазинів і кафе, а наші односельці зібрались, щоб подивитись концерт “Ніхто не забутий, ніщо не забуто!”

Програма театралізованого свята розпочалась розповіддю про грізні роки війни ведучих Олени Ткачук і Рити Михніцької та піснею “9 травня” у виконанні Лариси Рушківської.

Поринути в атмосферу воєнного часу, передати гул жорстоких кровопролитних боїв, безприкладні зразки мужності й героїзму, любов солдат до своєї Вітчизни, рідних змогли учасники народного аматорського театру “Райдуга” у складі Назара Ковжуна, Світлани Заєць, Владислава Киби, Софії Огороднік, Євгена Яворського, Валерії Прокоф’євої, Антоніни Кушнірової, Крістіни Духновської, Володимира Яремчука, які поставили уривок з вистави М.Стельмаха “Тут усі безсмертні”, інсценізували співомовку С.Руданського “Вареники”, розважали глядачів гуморесками Павла Глазового “Бувальщина”, “Великий чин”, “Залізний характер”, “Прощання”.

Проникливо і задушевно звучав український варіант шлягера минулих років “Смуглянка”, який виконали Софія Огороднік, Світлана Заєць, Валерія Прокоф’єва.

Чоловічий дует у складі Петра Муца та Андрія Богайчука порадував присутніх піснею Івана Сльоти “Друже, зелен луже”.

Цікавою родзинкою свята стала танцювальна композиція Аліни Муц, яка продемонструвала вміння плавно й злагоджено рухатись у ритмі румби.

Здригнутись від невимовного болю співчуття до тих, чиє життя було коротке, обірване чи осиротіло, змогла у своєму виступі Леся Костюк, яка читала власні вірші.

Українські народні пісні та мелодії сучасних композиторів виконав змішаний вокальний ансамбль у складі Світлани Богайчук, Софії Муц, Володимира Доровського, Андрія Богайчука, Тетяни Максимець, Лариси Рушківської, Ольги Кушнірук, Петра Муца, Лесі Костюк, Лариси Яремчук.

Любов до матері, низький уклін батькам за їхню турботу висловили своїми пісенними номерами Анастасія Муц та Крістіна Духновська.

На святкуванні 71-річниці Дня Перемоги та Дня матері у Райгородку була присутня заступник голови Бердичівської районної ради Олена Рудик та сільський голова Максим Капустинський.

Працівники Будинку культури щиро вдячні спонсорам – сільському голові М.П. Капустинському, директору ТОВ “Райгородок” В.А. Барановському, депутату районної ради О.А. Савіну, директору благодійної організації “За здоров’я” С. Романенку, С. Гаврилюку.

Лариса Яремчук, керівник
народного аматорського колективу БК с.Райгородок