Додому НОВИНИ Влада і громада Невже ми забули, що це не ліс, а парк відпочинку?

Невже ми забули, що це не ліс, а парк відпочинку?

170
ПОДІЛИТИСЬ

Така думка виникає щоразу, коли з настанням весни з-під снігу з’являються не тендітні проліски, а гори забутого сміття. І вдвічі неприємно це бачити у паркових зонах, які бердичівляни здавна облюбували для сімейного відпочинку. Парк відпочинку колишнього шкіроб’єднання, на жаль, не виняток…

Цей парк на околиці нашого міста з’явився майже півтора століття тому – засновник шкірзаводу Карл Шленкер не лише дбав за власні прибутки, але й турбувався про величний дубовий ліс, який дістався йому у спадок – не став бездумно вирубувати, а поступово перетворив цю місцевість у своєрідну паркову зону з миловидними галявинами, оточеними пишними різновіковими дубами. Наступні покоління працівників заводу також турбувались не лише про збереження лісу, але й про цивілізоване улаштування цієї зони – так з’явились доріжки для прогулянок, місця для відпочинку та інше.

Та куди подіти людське безкультур’я, помножене на байдужість? Чи ми вже забули, що це не дикий ліс? Саме такі запитання виникають щораз, коли бачиш те, на що перетворюється парк відпочинку щовесни.

Щороку, 22 квітня, світ відзначає День Землі. Демонструючи підтримку охорони довкілля, даючи своєрідну відповідь на поставлені вище запитання, народний депутат Богдан Кицак разом із своєю командою та небайдужими до стану довкілля працівниками Бердичівської районної державної адміністрації на чолі з її головою Людмилою Димидюк, долучились до прибирання парку відпочинку колишнього шкіроб’єднання. Та цього року команда депутата зайнялась не лише прибиранням парку – вони посадили півсотні саджанців дубу, які покликані оновити екосферу парку. А завдяки секретарю міськради Богдану Коляді була досягнута домовленість із Бердичівкомунсервісом, працівники якого вивезли сміття з території парку, а також прибрали сухе гілля та листя, які не будуть спалені, як це робилось у минулому, а з часом перетворяться на корисний для довкілля компост.

Загалом, у прибиранні парку відпочинку взяли участь біля ста осіб. І вони, на наше глибоке переконання, з повним правом можуть назвати себе волонтерами Землі.
Богдан Кицак впевнений, що з року в рік у нашому місті зростає кількість тих, хто підтримує екологічні ініціативи та звертає увагу на стан природи. І це чудово! Адже всі ми – люди, які щодня дихають одним повітрям та відвідують одні й ті ж зони відпочинку. Все менше стає бердичівлян, які дозволяють собі бездумно смітити, і все більше стає тих, хто просто одягає рукавички та бере до рук мішок, наводячи лад у власному місті.

Отже, давайте будемо відповідальними – і перед самими собою за те, що ми робимо для довкілля, і перед оточуючою нас природою!

Пресслужба народного депутата Богдана КИЦАКА.