Додому НОВИНИ Влада і громада Незабаром в районі запрацює Бюро правової допомоги

Незабаром в районі запрацює Бюро правової допомоги

432
ПОДІЛИТИСЬ

Реформа Міністерства юстиції триває. Вже зараз районні та міські управління юстиції завершують свою роботу, повноваження щодо державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців переходять до органів місцевого самоврядування, нотаріусів та акредитованих суб’єктів, а з червня цього року будуть відкриті бюро правової допомоги в кожному районному центрі. В Бердичеві дане бюро буде працювати на базі Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (вул. Чорновола, 9). Що це значить для жителів нашого району говоримо із директором Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Красовським Д.Ю.

– Яку користь матимуть жителі нашого міста ?

– Бюро правової допомоги – це місце, де кожен зможе отримати фахову безоплатну правову допомогу, тобто правову інформацію та консультації та скористатись електронними сервісами Міністерства юстиції України. Його функції наступні: надання юридичних консультацій, прийом звернень щодо надання безоплатної вторинної правової допомоги і навіть безпосереднє здійснення представництва інтересів клієнта в суді, активне правопросвітництво на рівні кожної територіальної громади, точка доступу до електронних сервісів Мін’юсту, а в перспективі – до всіх державних електронних сервісів. Це компактний підрозділ, максимально корисний для людей та із мінімумом бюрократичних процедур. До речі, у бюро буде кілька комп’ютерів, під’єднаних до мережі Інтернет із відповідним програмним забезпеченням, через які будь-яка людина зможе самостійно, або за допомогою працівника бюро, скористатись електронними послугами Мін’юсту. Більше того, працівниками бюро будуть не чиновники, а кваліфіковані юристи, які надаватимуть фахові правові консультації. Як зазначає Міністр юстиції Павло Петренко, ми переходимо до системи “центрів справедливості”. А це наступний логічний етап децентралізації послуг Міністерства юстиції України з можливістю отримати всі послуги в режимі он-лайн. Більше того, це розширення доступу людей до якісної правової допомоги.

– Бюро відкриє двері з червня 2016. А якщо є потреба отримати юридичну допомогу вже зараз, куди звертатися?

– Якщо є потреба проконсультуватись з якихось питання, звертайтеся до місцевого центру або дзвоніть за телефоном в (04143) 4-14-42. Там нададуть вичерпну інформацію щодо того, як можна отримати безоплатну юридичну допомогу.