Додому НОВИНИ Незабутня екскурсія

Незабутня екскурсія

905
ПОДІЛИТИСЬ

Школа… Вчитель… Урок… Всі ці слова кожен із нас асоціює з незабутніми швидкоплинними шкільними роками. Навчаємося, відповідаємо, співаємо і танцюємо, декламуємо і читаємо виразно. Ці дієслова можна продовжувати, адже все це відбувається в найкращу пору життя людини, в пору дитинства та юності. А з яким нетерпінням школярі чекають канікул: можна відпочивати від уроків, від вимогливих і суворих вчителів, займатися улюбленими справами, подорожувати…

Під час осінніх канікул учні Слободищанської школи I-II ступенів за сприяння народного депутата України Ревеги О.В. та голови районної ради Томашевської С.Б. поїхали на екскурсію в славнозвісне місто Вінницю.

Земля Вінниччини зустрічала нас теплим, спокійним, хоч і не сонячним днем, вражала чистота доріг і багатолюддя.

Спочатку ми відвідали Подільський зоопарк. З яким захопленням, з широко відкритими очима школярі майже літали від вольєра до вольєра, з якою цікавістю спостерігали за екзотичними тваринами, птахами! Всім сподобався бурий ведмідь, який поважно ходив і ніби вітав нас, похитуючи головою.

Особливе враження справили на дітей верблюди, які дивилися на них і подумки розповідали про своє життя-буття (а в очах у них був такий сум за своєю справжньою батьківщиною).

Гордовиті лами, галасливі пелікани, мальовничі декоративні кури, різнобарвні голуби, горді лебеді – це ще не весь перелік тих див, які побачили учні в зоопарку.

Також ми побули в музеї ретро-техніки “Автомотовелофототелерадіо”, який відкрився у Вінниці в 2013 році.

В музеї знаходиться більше 100 експонатів, зібраних за 35 років. Учні побачили автомобілі різних років випуску, змогли поспілкуватися з технікою й іншими експонатами. Посиділи за кермом різних автомобілів, приміряли військову форму різних країн, сфотографувалися в історичних образах.

Сподобались відвідини Вінницького обласного краєзнавчого музею, заснованого у 1918 р., надовго зупинились у залі , присвяченій древнім племенам і народам. Всіх здивувала трипільська культура, яка була 7 тисяч років тому, а також черняхівська культура IV-II століття до н.е.

Надовго зупинились біля справжнього ткацького верстата, на якому ткали полотно у XVIII-XIX ст. Всіх здивував скелет динозавра. Здавалось, що ось він оживе і повернеться до нас із тих далеких часів.

А як же їхати з Вінниці додому і не привезти рідним солодощів від кондитерської фабрики “Рошен”?!

Зайшовши у фірмовий магазин, школярів і нас, дорослих, вразило розмаїття цукерок, різних подарунків з солодощами. Накупивши смаколиків, різних сувенірів, втомлені, але задоволенні і щасливі від побаченого, ми повернулися до рідного села.

Здраствуй, рідне Слободище! Село двох Героїв Радянського Союзу, село, багатюще історичними джерелами , село, де живуть працелюбні, щирі люди, село, яке для нас найрідніше, найдорожче, бо тут ми народилися, тут живуть дорогі нашому серцю люди.

Впевнена в тому, що ті враження, які учні отримали під час екскурсії у Вінницю, надовго залишаться в їхніх спогадах.

За цю змістовну і цікаву екскурсію ми щиро дякуємо народному депутату України Ревезі О.В., голові районної ради Томашевській С.Б. Здоров’я Вам, злагоди, сімейного благополуччя, мирного неба на довгі роки життя!

Учнівський та педагогічний колективи
Слободищанської ЗОШ І-ІІ ст.