Додому НОВИНИ Незабутня зустріч.

Незабутня зустріч.

951
ПОДІЛИТИСЬ

Багата і щедра на поетичні таланти земля Бердищівщини. З-поміж митців, що стали її окрасою, Михайло Павлович Пасічник – учитель, письменник, журналіст, видавець, активний громадський діяч. Неповторне слово засіяне М.Пасічником на поетичній ниві. Полонили читачів його книги: “Хлібні заповіти”, “Роса та іній літ і зим”, “Рясен ряст”, “Дніпроревучі голоси”, “Вказівний перст жони”, “Меди молодих медитацій”, “Не розлучитися б із собою”, “Водоспадний злам”, “У вільх цих кров моєї групи” та інші. Автор численних збірок поезії, книжок, прози, публіцистики, лауреат престижних літературних премій (ім. Миколи Шпака, ім. Василя Юхновича, ім. Олександра Олеся, ім. Івана Огієнка) нині очолює Житомирську обласну організацію Національної спілки письменників України.

Приємною подією в житті Райгородоцької школи I-III ступенів став візит відомого в Україні письменника – Михайла Павловича Пасічника.

Свою зустріч із вчителями та школярами М.П. Пасічник розпочав із розповіді про свою малу батьківщину:

А народився я в селі Половецькому,
З Татарнівки, що під Житомиром, мати,
Й хурдельними зимами, й світлими веснами
Історію назви ці вчать пам’ятати.

Саме звідти, з Половецького, як зазначив Михайло Павлович, почала снуватися його поетична доля. Вся творчість митця, а працює він у літературі вже понад 40 років, походить “від маминого хліба”, “від батькового верболозу, з якого він майже все життя плів осяйні колиски для немовлят та кошики для сільських господинь”. Із великою цікавістю слухали учні розповідь  поета про те, як він вперше пішов до школи, про те, як вперше закохався.

Так як візит до Райгородоцької школи I-III ст. співпав із Міжнародним днем сміху, то М.П. Пасічник вирішив презентувати слухачам свою збірку гумору та сатири “Бджолині вибори”, з якої прочитав кілька творів: “Недаремно…”, “Бджолині вибори”, “Вказівний перст жони”, “О, як негарно збоку”.

Звичайно, спілкуючись із поетом, учні не могли не скористатися нагодою і попросили розказати і продемонструвати, як народжується поезія. Михайло Павлович провів справжній майстер-клас з віршування, і всі присутні на зустрічі стали не тільки свідками, а й учасниками процесу віршотворення.

Крім того, бібліотечний фонд школи поповнився новими книгами: наприкінці зустрічі М.П. Пасічник подарував школі кілька своїх збірок.

Зі словами щирої вдячності виступила від імені учителів та учнів школи заступник директора школи Н.Ф. Семенюк і висловила надію на подальшу співпрацю з поетом-земляком.

Цьогоріч виповнюється 40 років відтоді, як у 1975 р. у видавництві “Молодь” вийшла збірка М. Пасічника “Робота”, за яку поета у 1977 р. було прийнято до Спілки письменників України. Шановний ювіляре! Педагогічний колектив та учні Райгородоцької школи вітають Вас з цією подією і зичать Вам міцного здоров’я, творчого натхнення, довгих років життя, миру, спокою та благополуччя.

Н.В. Козак, вчитель української мови
та літератури
Райгородоцької ЗОШ І-ІІІст.