Додому НОВИНИ Незабутня подорож Хмельниччиною та Тернопіллям

Незабутня подорож Хмельниччиною та Тернопіллям

777
ПОДІЛИТИСЬ

Нову цікаву та корисну мандрівку здійснили керівники та профспілкові лідери освітян 17-19 вересня під супроводом голови міськкому профспілки Анжели Цвєткової та завідувача відділу організаційної роботи та інформаційного забезпечення Житомирського обкому профспілки Любові Любімової.

Виїзний семінар розпочався 17 вересня із відвідування державного історико-культурного заповідника “Самчики”. Дехто побував тут вперше. На перший погляд, Самчики – це звичайне собі селище на Хмельниччині, але його варто відвідати кожному. Адже саме тут зберігся цілісний архітектурно-парковий ансамбль, що нині діє як державний історико-культурний заповідник. Цією пам’яткою може пишатися не лише Хмельниччина, але й уся Україна. Освітяни-профспілчани отримали задоволення, присвятивши оглядинам Самчиків чимало часу: оглянули палац ззовні і зсередини, послухали змістовну цікаву екскурсію про історію пам’ятки, прогулялись парком, сфотографувались біля водойми. Інтер’єр у цьому палаці розкішний, частково збережений, частково відтворений, заслуговує на пильну увагу: центральна зала, Кругла або Блакитна, була театральною сценою, бальною залою та музичним салоном. З одного боку до неї примикає Велика або Червона зала, яка слугувала їдальнею, з іншого – Спочивальня і Римська зала. Через Римську залу можна потрапити до Японської кімнати, в якій зберігся оригінальний старовинний паркет виробництва німецьких майстрів.

Ще одне цікаве місце у маєтку – китайський будиночок із дахом, що служив старовинним “холодильником”, тобто льодовнею. Під будинком діяв великий льох, куди засипали лід, заготовлений на річці Случ, яка протікає поряд із палацом, а поруч, на полицях, зберігали продукти.

Історія садиби у Самчиках розпочинається на початку ХVІІІ століття, коли шляхтич Ян Хоєцький збудував тут перший палац. Однак він не відрізнявся вишуканим стилем, тому наступний власник полковник Петро Чечель збудував новий палац у стилі ампір (яким ми бачимо його і нині), в’їзну браму, два флігелі, стайні.

Восени, мабуть, у Самчиках найкраще – квітують чорнобривці, тут віє романтикою! Недарма Самчики називають вишуканим зразком палацо-паркового мистецтва та навіть українським Версалем. Тому й не дивно, що Самчики неодноразово з’являються в художніх фільмах. Тут знімали сцени серіалів “Зачароване кохання”, “Вовче сонце” та інших.

Наступна зупинка – Старокостянтинів. Тут екскурсанти відвідали замок князів Острозьких. Це оборонна споруда XVI ст., до наших днів збереглися палац, оборонна вежа, замкова церква і дзвіниця, північні ворота палацу, підвальні приміщення з камерами і колодязями.

І нарешті освітяни прибули у райський куточок України – санаторій “Райдуга”, що знаходиться у місті Волочиськ Хмельницької області. Це один із кращих санаторіїв України, розташований у лісопарковій зоні міста. У ньому лише за дві доби профспілчани зміцнили здоров’я, підвищили опірність організму до захворювань, підняли життєвий тонус, отримали заряд бадьорості та позитивного настрою на весь рік.

Санаторій “Райдуга” доволі потужний: велика упорядкована територія, номери з усіма зручностями, два бювети з мінеральною водою, велика лікувально-діагностична база, кваліфікований медичний персонал. Проводяться тут діагностичні дослідження: комп’ютерна діагностика захворювань серцево-судинної системи, УЗ-діагностика захворювань внутрішніх органів, лабораторні дослідження, дуоденальне зондування. У санаторії є інфрачервона сауна, за допомогою якої можна природним шляхом очистити організм від токсинів, позбутися надмірної ваги, поліпшити кровообіг і стан шкіри. Працюють відділення грязелікування, кишкових процедур, ванне відділення, відділення лікувальних душів, спелеотерапії, традиційного масажу, фізіотерапевтичне відділення та ін., оснащені сучасним обладнанням.

Освітяни-профспілчани пишались унікально-кваліфікованою роботою головного лікаря Ірини Бабюк, директора Валерія Петрова та їх колективу за чудове обслуговування. Окрема подяка кухні за корисні, вітамінізовані і смачні страви.
Наступного дня знову знайомство з містом Збараж. Збаразький замок називають беззаперечною перлиною та історичним скарбом Тернопільщини, справжньою окрасою старовинного Збаража… Нині у залах палацу діє краєзнавчий музей, працюють виставкові зали з тематичними експозиціями, картинною галереєю, музейними відділами. У підземеллі – виставка старовинних знарядь, які використовували для тортур.

Голови первинних профспілкових організацій, керівники навчальних закладів щиро дякують заступнику міського голови Валентині Адаменко, начальнику УОіН Світлані Басюк за сприяння в організації змістовної екскурсії та відпочинку.
Міська організація профспілки працівників освіти і науки радить усім мешканцям Бердичева побувати і полікуватись у санаторії “РАЙДУГА”.

Ірина Астапюк,
голова первинної профспілкової організації ЗОШ №11,

Людмила Бабич,
голова первинної профспілкової організації ЗОШ №18.