Додому НОВИНИ Влада і громада Незаконна вирубка лісу

Незаконна вирубка лісу

684
ПОДІЛИТИСЬ

Поступове погіршення стану лісів в Україні впродовж останніх десятиліть є однією з найбільших екологічних проблем. Окрім того, що ми є чи не найбільшим експортером деревини в Європі, у зелених зонах регулярно працюють браконьєри, які вирубують кругляки та незаконно їх збувають.

На жаль, в Україні вже багато років квітне браконьєрство та державна недбалість, які зумовлюють знищення лісового багатства нашої країни. Внаслідок незаконного переміщення деревини втрати державних лісогосподарських підприємств складають 0,5 млрд. грн (біля 46 млн. євро) щорічно. У західних областях країни, де фіксують найбільшу кількість фактів незаконного вирубування, СБУ оцінила об’єм незаконного експорту деревини у десятки мільйонів гривень.

Усім відомі наслідки незаконної вирубки – це паводки у гірських районах в результаті неможливості знеліснених земель вбирати і утримувати вологу, величезні втрати біорізноманіття через знищення середовища існування тварин та рослин, зниження родючості ґрунтів.

Сьогодні Житомирщина серед областей України має найбільшу площу лісів. Вона становить 10% загальнодержавного лісового фонду. Лісистість області складає 31%. Це вдвічі перевищує загальнодержавний показник.

Тим важливішим є збереження існуючого лісового фонду Житомирщини та його примноження, про що наголошують працівники ДП “Романівський лісгосп АПК” Бердичівське лісництво.

Нині нові насадження не перекривають тих втрат, які уже мають лісівники на сьогодні. Не думаючи про майбутнє як своє, так і дітей, люди вирішують сьогоднішню проблему тепла. Але з такими темпами, як нині, Бердичівщина незабаром зіштовхнеться з іншою проблемою: ліс опиниться на межі виживання. А якщо не схаменутися, то й взагалі почне зникати.

Працівники лісгоспу закликають мешканців Бердичівського району зупинитися і подумати про свої вчинки уже сьогодні. Адже завтра може бути запізно і проблем від того лише прибавиться.

Лісівники повідомляють, що з початку цього року набрав чинності закон щодо посилення заходів проти знищення лісів.

Зміни внесли в адміністративний, кримінальний, кримінально-процесуальний кодекс, а також у закон щодо підприємницької діяльності з експорту лісу. Такі норми спрямовані на збереження екологічної безпеки України. Регулювання має також запобігти незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів.

Штраф за незаконну порубку, перевезення, зберігання та знищення або пошкодження лісових культур передбачає від 15 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (255-510 грн). А для посадових осіб штраф становитиме від 75 до 150 неоподатковуваних мінімумів (1275-2550 грн).

Тобто грошове покарання зросло втричі за перше правопорушення. За друге протягом року заплатити доведеться у п’ять разів більше, ніж раніше.

За пошкодження лісу стічними водами, хімічними речовинами та шкідливими викидами штрафи для громадян також зросли втричі, а для посадових осіб – у п’ять разів.

Таким чином громадянам за забруднення лісу стічними водами доведеться заплатити від 30 до 90 неоподатковуваних мінімумів доходів (510-1530 грн). А посадовим особам таке порушення обійдеться від 150 до 250 неоподатковуваних мінімумів (2550-4250).

Вивезення з України необробленого або цінного лісу каратиметься позбавленням волі строком від трьох до п’яти років.

ДП “Романівський лісгосп АПК” Бердичівське лісництво.