Додому НОВИНИ Влада і громада Непростий процес децентралізації триває

Непростий процес децентралізації триває

522
ПОДІЛИТИСЬ

Минулий тиждень був дуже насиченим. Але найбільш емоційними стали дискусії через затвердження нових перспективних планів, а відтак нового адміністративно-територіального устрою України. Адже з’являється різна інформація з різних джерел про плани ліквідувати об’єднані територіальні громади в адміністративному порядку.

На думку представників міських та сільських територіальних громад, що були присутніми на публічних заходах, нині діючі об’єднані територіальні громади пройшли непростий шлях до свого становлення, часто долаючи опір тих, хто не бажав втрачати свій вплив на розподіл державних фінансів, на кадрові рішення в бюджетних установах, на вирішення земельних та інших природних ресурсів у громадах.

Згадались часи, коли ми, Семенівська об’єднана територіальна громада, першими у Бердичівському районі виборювали право на власне існування. Першим завжди важко. На те ми й перші. Ми пройшли непростий шлях становлення, водночас набули вкрай необхідного досвіду.

Відбувається розвиток існуючих громад. Серед них дійсно є більш економічно спроможні, але є і економічно слабкі. Але всі вони отримали шанс на розвиток, і забрати у них цей шанс не можна. Тому важливо при затвердженні нових змін до перспективних планів формування спроможних громад області не допустити ліквідації уже створених об’єднаних територіальних громад. Винятки можливі в тому разі, коли котрась із таких громад сама висловить бажання приєднатись до іншої, більш успішної територіальної громади.

3 грудня у Житомирі відбулось засідання робочої групи щодо обговорення проєкту перспективного плану об’єднання територій громад Житомирської області. На засіданні одноголосно проголосували за приєднання Садківської сільської ради до Семенівської ОТГ. У свою чергу голови чотирьох нині діючих територіальних громад Бердичівського району підтримали пропозицію своїх колег про створення Скраглівської ОТГ. До неї входитимуть населені пункти Скраглівської, Бистрицької, Романівської, Гардишівської, Озадівської і Малосілківської сільських рад.

Під час обговорення питання створення Скраглівської громади робоча група поцікавилась думкою міського голови Бердичева Василя Мазура. У відповідь той зазначив: «Бажаю успіхів майбутній громаді. Місто завжди співпрацювало з сільськими радами в минулі роки, співпрацює нині вже зі створеними ОТГ. Будемо співпрацювати й надалі».

Наталія СЕМЕНЮК,
голова Семенівської ОТГ.