Додому НОВИНИ Влада і громада Нехай колоситься золота нива!

Нехай колоситься золота нива!

401
ПОДІЛИТИСЬ

Напередодні Дня працівників сільського господарства ми зустрілись із керівником СТОВ «Урожай» Віктором Олянюком, господарство якого працює на території Гришковецької територіальної громади.

– Вікторе Андрійовичу, ми знаємо, що Ваш колектив поряд із вирощуванням традиційних культур впевнено зайняв непросту, трудомістку, але дуже важливу нішу – вирощування насінників багаторічних та однорічних трав. Які результати?

– Хочу відзначити, що в цьому плані нам вдалося досягти непоганих успіхів. Зокрема, наша продукція користується попитом не лише у нашому регіоні, а й всій Україні. У зв’язку з реалізацією президентської програми «Велике будівництво» насіння трав закуповують для благоустрою доріг як на Сході і Заході, так і на Півдні держави. Зокрема, у Запорізькій, Одеській, Тернопільській та інших областях.

– Протягом останніх декількох років аграрії серйозно боролись, особливо представники малого та середнього сільськогосподарського бізнесу за свої права, що змусило владу при прийнятті закону про ринок землі піти на ряд поступок. Зокрема, зменшення розміру продажу землі в одні руки. Що далі?

– Зроблено лише перші кроки. Нині потрібно добиватися зменшення ставки ПДВ для сільськогосподарського виробництва з 20 до 10 відсотків, а також продовжити дію програм для підтримки сільгоспвиробників, але зробити виплати по ним автоматичними та без затримок.

Влада повинна зрозуміти, що розвиток малого та середнього сільськогосподарського виробництва дає поштовх у розвитку соціальної інфраструктури у сільській місцевості, наших селах. Свого часу саме аграрний сектор став рятівною соломинкою для Австралії, Канади, Швейцарії, Фінляндії та інших країн, які з часом стали лідерами у багатьох інших сегментах світової економіки.

Ми впевнені, що сільське господарство України, яке впродовж усіх років Незалежності є найпродуктивнішою сферою та головним постачальником валюти, при належній увазі держави стане справжнім локомотивом економіки України.

Тому щиро дякую всім працівникам нашого колективу, незалежно від того, на яких ділянках вони працюють, за розуміння і підтримку!

– Що хочете сказати у переддень свята своїм колегам-аграріям?

Дорогі працівники СТОВ «Урожай»! Шановні колеги! Щиро вітаю вас з наступаючим Днем працівників сільського господарства!

Це свято всіх, хто розумом і руками, серцем і душею щодня долучається до важливих аграрних справ.

Ваша праця, шановні селяни, в усі часи була і є нелегкою, але надзвичайно важливою і потрібною. Завдяки вашим знанням і природній мудрості, невтомному працелюбству живе українське село, колоситься золота нива, збагачується держава.

Низький Вам уклін за терпіння, витримку та самовіддану працю!

Репортаж підготували Володимир КРАВЧЕНКО
та студентка ЖДУ ім. І.Франка Ангеліна ТИЧНА.