Додому НОВИНИ Влада і громада “Не кажіть, що все втрачено”

“Не кажіть, що все втрачено”

565
ПОДІЛИТИСЬ

Цієї п’ятниці до Житомира з’їхалося багато прибічників цього кандидата у Президенти – велика зала Телерадіокомпанії на Театральній ледь вмістила всіх бажаючих. Серед них були й ті, кого просто цікавила його позиція по ряду нагальних питань. Були й відверті противники, які намагались якщо не зірвати, то принаймні створити негативний фон цієї зустрічі. Адже до обласного центру прибув один із лідерів президентських перегонів – Анатолій Гриценко.

“Чесних більше”. Я не впевнений, що ці два слова мають бути передвиборчим лозунгом. Для мене це – аксіома, яка діє у здоровому суспільстві. Чи сьогодні ми здорові, як правове суспільство? На жаль, впевненості у цьому мало. Наше суспільство хворіє, і хвороб цих більш ніж достатньо. Ви й самі їх назвете – корупція, олігархія у владі, вибіркове виконання законів, владне свавілля та багато іншого. Ми не отримали свого часу щеплень від них захворювань, отже змушені хворіти і самотужки набувати імунітет.

“Чесних більше” – цей лозунг зустрічав людей на підходах до Телерадіокомпанії, він став тлом головної сцени, немов стверджуючи – ліки є. Це саме ті ліки, які допоможуть прибрати від владної кормушки олігархів, принесуть такий бажаний мир у домівки українців, поселяють у нас впевненість у майбутнє. І провідником цих змін має стати Анатолій Гриценко.

Саме про це говорив він, стоячи на сцені перед учасниками зустрічі.

Наша команда йде на вибори. Ми усвідомлюємо свою відповідальність”

Ця фраза стала ключовою у першій частині зустрічі. Адже те, з чим доведеться зіткнутись Анатолію Гриценку в разі обрання, власними силами не здолати. Необхідна команда, і ця команда у політика є. “Ми усвідомлюємо свою відповідальність. Це не просто – будуть бить. Уже б’ють. Але ми йдемо прямо”. Політик розуміє, що керівництво країною – це важка робота. Надто багато проблем, які турбують людей по всій країні. І люди хочуть бачити того, хто їх вирішить, бачити його команду.

Гриценко знає проблеми країни, його команда готова їх вирішувати. За його словами, ми не повинні жити в приниженні, страху, в депресії. Адже “не існує жодної проблеми, яку ми з вами не можемо вирішити. Жодної”.

Не обіцяти, а зробити й прозвітувати – ось так повинна працювати влада

Цю тезу Анатолій Гриценко розгорнув присутнім на прикладі своєї попередньої діяльності у владі. Так, ним за перший, неповний рік на посаді Міністра оборони, у 2005 році забезпечено передачу військовослужбовцям 6537 квартир. Цей показник і досі залишається своєрідним рекордом: за останні п’ять років військовослужбовці за державні кошти отримали лише трохи більше чотирьох тисяч квартир. Нині Гриценку закидають розпродаж власності Міноборони, звинувачують у власному збагаченні. Все це маніпуляції суперників, запевняє кандидат, і як доказ приводить один непереборний факт – у жодному кримінальному провадженні Анатолію Гриценку про підозру досі не повідомлялось.

Отже, не обіцяти, а робити свою справу чесно та відкрито – ось мета кандидата у Президенти. А зробити доведеться чимало, адже необхідно розчистити будівельний майданчик країни від корупції і хаосу; закласти такий фундамент взаємної довіри та єдності, щоб забезпечити необхідні стимули для самореалізації кожної людини; створити належну взаємодію держави і політики, економіки і освіти, науки і технологій, громадянського суспільства і середнього класу, безпеки і правосуддя.

Донбас повернеться на гідних для нас умовах”

Це одне з найболючіших питань, які існують у нашій державі. Анатолій Гриценко запевняє, що за п’ять років цілком можливо повернути Донбас Україні. У його програмі одним із перших пунктів записано: “Капітулянтського повернення Донбасу не буде – окуповані території повернемо без “особливих статусів” дипломатичними, воєнними, економічними, санкційними засобами спільно із зарубіжними партнерами”.

Гриценко у відповідь на запитання з залу розширив своє розуміння цього важкого завдання: “Точно не на основі Мінських угод. Перший етап – це контроль над кордоном з Росією. Далі – демонтаж усіх цих “КГБ”-“МГБ”-“Нацбанку”, уряду однієї республіки, другої. Розформування армійських корпусів, які там є. Створення тимчасових адміністрацій. Відновлення громадського порядку, відновлення українського законодавства”.

Присутні на зустрічі з кандидатом не лише слухали, але й мали можливість задати питання. І багато цією можливістю скористались – звучали запитання і від селян, і від підприємців, і від пенсіонерів. Відповіді, що прозвучали, були відвертими, чесними.

Те, що Гриценко чітко та цілеспрямовано артикулює бажання переважної більшості українців – порядність, професійність, патріотизм – робить його програму не пересічною писаниною чергового кандидата на посаду Президента. У його прибічників є віра у ці, дещо затерті буденністю, слова. І цих прибічників стає все більше.

Зустріч завершилась, головний учасник поїхав на місцевий телеканал для участі у передачі, а люди виходили з будівлі Телерадіокомпанії, обговорюючи почуте. Жінка, що йшла поруч, повідомила у слухавку мобільного телефону: “Була на зустрічі з Гриценком. Не все втрачено”.

Спершу я не зрозумів. Що не втрачено? У неї побутові, чи сімейні проблеми? Цю фразу, немов вирвану з контексту, не зрозуміє інша людина. Але я знаю контекст, я був на зустрічі. Я зрозумів, що мала на увазі ця жінка. І дійсно, для тих, кому важлива чесність у політиці, хто вірить у порядність людини, вірність прийнятих нею рішень у досягненні вкрай важливих для країни цілей, не все втрачено. Не втрачена країна, ще є надія на майбутнє, на чесність, на порядність у стосунках між владою та людьми. І цю ідею вперто просуває політик, розуміючи, що саме це потрібно сьогодні людям, які зневірились у діючій владі. Адже чесних має бути більше.

Анатолій Горобчук.