Додому НОВИНИ Влада і громада Не пустими словами і обіцянками, а ділом і результатами!

Не пустими словами і обіцянками, а ділом і результатами!

448
ПОДІЛИТИСЬ

Я, Кваша Роман Вікторович, йду на вибори кандидатом на голову Швайківської об’єднаної територіальної громади на виборах до органів місцевого самоврядування 25 жовтня 2020 року

Народився 30 жовтня 1977 року в шахтарському містечку Горлівка, що на Донеччині, моя мама з великої працьовитої родини села Слободище. І, напевно, тому після закінчення сільськогосподарського технікуму доля привела мене жити у село моїх пращурів, а зараз дає змогу брати активну участь у розвитку рідного села та нашої Швайківської громади.

Протягом 1997-2003 рр. працював у місцевому КСП ім.Корольова на посадах завідувача машинним двором, помічником бригадира, бригадиром рільничої бригади, аргономом. Із 2005 по 2013 роки працював на будівництві монтажником, бетонярем, стропальником у ТОВ «ПРОМКОМПЛЕКТ», ТОВ «УКРМОНОЛІТБУД», ЗАТ «ТРАНСМОСТ». У 2015 році обраний на посаду сільського голови Слободищенської сільської ради, пропрацював до 2019 року.

Зрозуміло, що на сільського голову ніде не навчають, а люди довіряють тобі село. Саме тут у людині мають проявитися такі якості, як активність, вміння спілкуватись і поважати людей, бачити та йти до визначеної мети, здатність до навчання. Хочу обов’язково згадати людей, які допомагали мені у роботі і багато чому навчили. Це і сільський голова попереднього скликання Микола Васильович Лагута, і секретар із величезним стажем роботи в місцевому самоврядуванні Галина Володимирівна Гук. Їх досвід та підтримка дуже допомогли мені та громаді у роботі. А про місцевих депутатів можу взагалі довго розповісти: це різні люди, але кожен із них небайдужий до свого села, активний і розумний, вони завжди були поряд повсякчас. Це добре допомагало у вирішенні важливих питаннь для громади. Бюджет сільської ради був порівняно невеликим, тому співпрацював із підприємцями та владою, аби залучити кошти у село.

Від моменту обрання мене сільським головою у співпраці з місцевими підприємцями, сільськими депутатами, членами виконавчого комітету, депутатами Бердичівського району, народним депутатом Олександром Ревегою за три роки багато чого зроблено і реалізовано:

 • Впродовж двох років на місцевому кладовищі за допомоги професійних фахівців за кошти місцевого бюджету майже на 70 тис. гривень видалено вікові, аварійні дерева, а дровами забезпечено місцевий ФАП та пожежне депо.
 • Проведено благоустрій центру села – встановлене нове сучасне освітлення, лави для відпочинку, урни для сміття, впорядковані клумби, висаджено квіти.
 • Відновлено роботу місцевого пожежного депо (МПД); цю роботу розпочав ще депутат Бердичівської районної ради, підприємець Олег Шевчук. Спільно з місцевими підприємцями відремонтували пожежну машину, місцеві жителі отримали робочі місця. За кошти місцевого бюджету придбали бензопилу, бензокосу, мотопомпу, легку сучасну драбину. Це дало змогу оперативно реагувати на пожежі. У співфінансуванні утримання МПД брали участь і сусідні сільські ради: Швайківська, Малосілківська, Райківська, також районний бюджет і, звісно, місцевий. Це приклад згуртованності сільських рад перед проблемою! МПД не тільки підтримує в лиху годину, але й допомагає місцевим жителям громади і підприємцям у підвезенні води.
 • Завдяки співпраці з місцевим фермером Довгалюком М.В. з’явився автомобіль ритуальних послуг для Слободища та сусідньої Швайківки.
 • Проведено роботи по заміні вікон та дверей на сучасні металопластикові у приміщенні сільської ради, поштовому відділенні, сільському Будинку культури.
 • У співпраці з народним депутатом Олександром Ревегою залучено кошти з соціально-економічного фонду розвитку держави та співфінансуванням із сільського бюджету на вуличне освітлення для всього села, що значно покращило рівень життя його мешканців (загальна сума 366,0 тис. грн.).
 • У приміщенні місцевої школи відкрито різновікову групу з короткотривалим утриманням дітей, також ЗДО «СОНЕЧКО», придбано іграшки, дитячі меблі. Виділено кошти на збільшення штату дитячого навчального закладу, працевлаштовано помічника вихователя.
 • за кошти місцевого та районного бюджетів облаштовано внутрішні санвузли в місцевій школі з урахуванням санітарних норм. До реалізації задуму залучились неайдужі жителі та батьки, керівництво закладу.
 • Йдучи у ногу з часом у співпраці з провайдером «ФРІНЕТ» до села підведено кабель, який забезпечив надання послуг високошвидкісного Інтернету. До мережі безкоштовно та з нульовою абонплатою підключили сільську раду, ФАП, Будинок культури. А жителі села отримали якісну альтернативу повільному мобільному інтернету.
 • У співпраці з районним депутатом за кошти місцевого і районного бюджетів придбано дороговартісну музичну апаратуру для Будинку культури (загальна сума 41,0 тис. грн.).
 • Підтримувались у належному стані місцеві дороги, проводилось їх грейдерування. На вулиці Загребля проведенно поточний ремонт дороги білощебеневим покриттям.
 • Завжди мали підтримку жителі села, які потребували дороговартісного лікування.Сесія сільради прийняла програму з запланованними коштами, які виділялись протягом бюджетного року, завдяки чому жителі отримували істотну допомогу на лікування на суми від 5 до 10 тис. гривень. Загалом за ці три роки мешканці отримали 96,0 тис. грн.
 • На сесії сільської ради прийняли програму підтримки учасників АТО «РОДИНА ГЕРОЯ», заклали кошти для одноразової допомоги учасникам бойових дій. Виплати здійснювались у розмірі від 500 до 1000 гривень щороку (загальна сума виплат склала 37,5 тис. грн.).
 • Значна увага приділялась багатодітним сім’ям: підприємці допомагали паливом, зі сторони сільської ради відбувався контроль за такими родинами та забзпечувалась необхідна підтримка.
 • Завдяки співпраці з місцевими підприємцями Олегом Шевчуком, М.В. Довгалюком, О.А. Прокопенком у місцевому фельдшерсько-акушерському пункті встановили новий твердопаливний котел.
 • Громадою села, депутатами визначено місце під спорудження нового храму, за кошти місцевого мецената Олега Шевчука ведеться його будівництво.
 • Загалом у селі вирувало активне культурне життя: працівниками місцевого Будинку культури постійно проводились різноманітні тематичні свята, підтримувалася традиція проведження Дня села, яке згуртовувало жителів, підприємців, депутатів та численних гостей. На святі завжди панував гарний настрій, лунала запальна музика, проводилось частування смачною юшкою.

Можу чесно і відкрито дивитись в очі мешканцям села, бо все, що робилось сільською радою і мною особисто, було ЧЕСНО, ПРОЗОРО та ВІДКРИТО. Я завжди перебував у тому місці, де потребувалась моя допомога, адже робота сільського голови не передбачає вихідних, перерв на обід та святкових днів.

На мою думку, Україна починається з рідного села! І хто, як не ми, молоді, активні, небайдужі, повинні піклуватись і допомагати нашим жителям! У наших селах живуть працьовиті люди, які заслуговують на повагу та турботу.

З моменту утворення Швайківської об’єднаної територіальної громади у січні 2019 року працюю на посаді заступника голови Швайківської сільської ради з питань діяльності виконавчих органів. Наша громада робить лише перші кроки з часу свого створення. Я беру активну участь в об’єднанні громади, згуртованості задля блага людей. Чимало вже зроблено, але ще більше планів є на майбутнє.

Я ніколи не ділив села громади за територіальним принципом. Приділялась увага і малим, і великим селам, оскільки повсюди проживають наші рідні люди. Завжди відвідував заходи сіл громади, бо у спілкуванні з людьми ми виявляємо проблеми, які потребують свого вирішення.

Приписувати особисто собі досягнення Швайківської громади не буду, та й не маю права на це. Тому що все зробленно у співпраці з депутатами, районною владою, підприємцями і небайдужими людьми. Але за те, чого не встигли зробити, звісно, відповідає керівництво громади. А отже і я. Вважаю, що не треба зупинятись на досягнутому, адже є багато наболілих проблем. Впевнений, поступово всі ці проблеми можна вирішити.

Що вдалося досягти громаді за два неповних роки існування?

Створення громади – складний процес. Навчатись не було ні змоги, ні часу. Тому всі важливі питання ретельно перевірялись, ми радились із фахівцями, звіряли свої рішення з сусідніми громадами. Але громади Бердичівщини різні і за місцевістю, і за проблеми, і за бюджетами. То ж пріоритетом завжди були люди та їх проблеми.

Що ж вдалось здійснити та в якому напрямку будемо рухатись далі?

Освіта

Діти –найдорожче, що ми маємо. Тому освіта займає чи не головне місце у життєдіяльності громади. Освіта громади складається з 4-х закладів загальної середньої та 3-х закладів дошкільної освіти.

За достатньо короткий термін ми змогли вирішити:

 • Мирославський ЗЗСО: проведено сучасний ремонт санвузлів на суму 261 тис. грн., здійснено підключення до мережі Інтернет (198 тис. грн.), придбано електропилу та морозильну камеру, сучасний смарттелевізор.
 • Мирославський ЗДО «Дзвіночок»: придбано і встановлено сучасний твердопаливний котел на суму 89 тис. грн., холодильник, пральну машинку, пилосос і електром’ясорубку, ноутбук, встановлено металопластикові двері, здійснено підключення до мережі Інтернет.
 • Райківський ЗЗСО: проведено ремонт даху їдальні на суму 200 тис. грн., зрізані аварійні дерева на територїї закладу, встановлено нові двері до шкільної їдальні (6,0 тис. грн.), виготовлено проєктно-кошторисну документацію вузла обліку газу (20 тис. грн.), придбано смарт-телевізор.
 • Швайківський ЗЗСО: замінено вікна і двері у спортивному залі (60 тис. грн.), придбано сучасний смарт телевізор, відновлено роботу санвузлів (20 тис. грн.), закуплено плиту в шкільну їдальню (16 тис. грн.), два електрорушники (1,6 тис. грн.).
 • Швайківський ЗДО «Віночок»: відкрито нову группу, проведено ремонт приміщень (340 тис. грн.), закуплено нові меблі, посуд, постіль (60 тис. грн.). Збільшено з 20 до 40 місць для відвідування закладу дошкільнятами, працевлаштовані місцеві жителі громади, придбано ноутбук.
 • Слободищанський ЗЗСО: кроновано аварійні дерева на подвір’ї закладу (57 тис. грн.), придбано смарт-телевізор, встановлено водонагрівач у шкільній їдальні.
 • Слободищенський ЗДО «Сонечко»: спланована реконструкція закладу дошкільної освіти з провадженням нового освітнього простору, виготовлено проєктну документацію (225 тис. грн.). Визначення виконавця робіт проведенно за допомогою системи ПРОЗОРРО, що дало початок будівельним роботам на суму 1 511,1 тис. грн. Будівництво планується продовжувати у співпраці з народним депутатом Богданом Кицаком за підтримки держави. Поки тривають будівельні роботи у закладі, покращуєтся матеріально-технічна база групи з короткотривалим перебуванням, сільською радою закуплено матеріали та небайдужими батьками спільно з підприємцями проведено роботи з підключення водопостачання.

Вперше за багато років за кошти громади, а не кошти батьків учнів, закуплено фарбу для проведення ремонтів закладів освіти (загальна сума становить 30 тис. грн.).

Шкільні автобуси вчасно проходять технічне обслуговування та ремонт, планується придбання ще одного автобуса для покращення перевезення дітей до закладів освіти.

З метою створення безпечних умов праці під час пандемії працівники закладів освіти забезпечені засобами індивідуального захисту. Самі заклади укомплектовані пірометрами, антисептиками, миючими засобами на загальну суму 30 тис. грн.

Благоустрій

Благоустрій наших сіл проводиться за рахунок бюджету громади із залученням підприємців та небайдужих жителів.

с. Демчин

Втановлена нова бетонна огорожа на кладовищі, облаштовано зупинку. За спонсорської підтримки ТОВ «АГРОІНВЕСТКОНТАКТ» очищено ставок у центрі села. Наразі тривають роботи з проведення швидкісної проводової лінії Інтернет.

с. Мирославка

Зроблено ремонт зупинки та стелли, до фарбування якої долучились школярі. Проведенно поточний ремонт місцевих доріг по вулицях Шкільна та Бубівка, видалено аварійні дерева на кладовищі, встановлені додаткові ліхтарі вуличного освітлення на суму 25 тис. грн.

с. Райки

Коли виникла аварійна ситуація в містечку з дахом двох будівель, керівництво громади швидко відреагувало – на сесії сільської ради виділили кошти для КНП «РАЙКІВСЬКЕ» на ремонт дахів та водонапірної башти у розмірі 200 тис. грн. Видалено аварійні дерева на кладовищі та містечку, проведенний ремонт вуличного освітлення на вул.Погріби, Миру, Молодіжній, Трипільській, Поперечній на суму 425 тис. грн. Це кошти державног бюджету, залучені завдяки співпраці з народним депутатом Богданом Кицаком, ця сума направлена саме у Райки. Проведено ремонт вуличного освітлення по вул. Погріби у сумі 290 тис.грн. Кошти заплановано при плануванні бюджету громади депутатами.

с. Швайківка

Встановлено бетонну огорожу на кладовищі, проведено поточний ремонт дороги по вулиці Вища Загребля, Осівка. Встановлено вуличне освітлення по вул. Осівка, а нині проводится тендер на визначення виконавця робіт з відновлення вуличного освітлення по вул. Осівка (три провулки) на суму 240 тис. грн. У центрі села створено зону відпочинку та дитячий майданчик з урахуванням розробленого детального плану території громадського центру.

с. Катеринівка

Встановлено зупинку, проведенно ремонт вуличного освітлення, облаштовано дитячий майданчик. За допомоги небайдужих жителів на сільському кладовищі встановлено Хрест. На даний час до села споруджується лінія швидкісного доступу до мережі Інтернет.

Щороку проводиться обвалкування сміттєзвалищ, місячники благоустрою разом із небайдужими мешканцями із залученням техніки підприємців, готових завжди допомагати та робити наші села кращими.

Медицина

Жителі громади звернулись із проханням залишити у ФАПах лаборантів. КНП «Центр ПМСД» виділено кошти для оплати праці лоборантів у наших ФАПах у сумі 75 тис. грн. На сесії сільської ради виділено кошти на ремонт даху ФАП у селі Райки у розмірі 100 тис. грн. Для КНП «Стоматологічна поліклініка» на оплату праці зубного лікаря та медсестри виділено 75 тис. грн. Тільки у цьому році за 9 місяців до районного бюджету Бердичівського району сільською радою спрямовано 707,6 тис. грн. Гроші були отримані КНП «ЦПМСД» Бердичівської районної ради і КНП «Центральна районна лікарня Бердичівського району» Бердичівської районної ради на придбання медикаментів жителям громади, на оплату комунальних послуг та енергоносіїв, на пільгове зубопротезування, на закупівлю лікарських засобів, медичних виробів, засобів індивідуального захисту, дезінфікуючих засобів, на оплату праці з нарахуваннями медичним працівникам.

Культура

Проводяться тематичні свята та Дні села, які згуртовують жителів громади.

Встановлено вікна і двері у Будинку культури села Демчин, закуплено музичну апаратуру. За підтримки ТОВ «АГРОІНВЕСТКОНТАКТ» здійснено капітальний ремонт кімнати для заходів.

Для слободищенського Будинку культури придбанно меблі, ноутбук, сценічні костюми, проведено ремонт сходів.

Для швайківського Будинку культури придбано комплект стільців, сценічні костюми, ноутбук, проведено ремонт сходів, бридбано столи. До мережі Інтернет підключено Будинок культури села Мирославка, а зовсім скоро підключать клуби у селах Катеринівка та Демчин. Для клубу села Райки придбано ноутбук.

Соціальна політика і захист населення

У громаді створено Комунальну установу «Центр соціального обслуговування» (надання соціальних послуг), який надає допомогу одиноким жителям, піклується про них, у допомозі беруть участь місцеві підприємці.

При утворенні бюджету громади прийняли програми фінансової підтримки громадян, які опинились у скрутних умовах. Виділяються кошти на лікування, придбання медикаментів, допомогу на ліквідацію наслідків пожежі, на поховання.

Допомога та підтримка учасників АТО

На даний час у громаді триває процес отримання учасниками АТО належних їм за законом земельних ділянок. Залишились одиниці, які нині оформляють документи. Прийнята програма підтримки учасників АТО, одноразово в бюджетному році надається фінансова допомога.

У громаді є багато проблемних питань: питання екології, медицини, освіти, створення робочих місць, благоустрою, земельні питання, сплати податків, питання соціального захисту населення. Їх не можна вирішити одному, жоден голова на це не здатен. Лише тільки у співпраці з командою однодумців, усіх гілок влади на всіх рівнях, небайдужих місцевих підприємців та жителів можна досягти результатів.

Що найбільше турбує наших жителів? Це забруднення річки очисними спорудами міста Бердичева. Ремонт доріг, бо дороги – це «артерії» громади. Добудова дитячого садочка у селі Слободище, бо це турбота про наших дітей. Гідна орендна плата за земельні частки-паї. Утворення справедливої ціни на сільгосппродукцію та молоко. Це те, чим живе селянин, і що отримує за свою тяжку працю. Питання надання водних об’єктів в оренду орендарям – це значні надходження до громади, тобто потрібно завжди шукати джерела надходження коштів до бюджету громади. Також придбання трактора для комунального підприємства, що дасть змогу централізовано збирати сміття в населених пунктах і обслуговувати взимку дороги. Впорядкування земельних питань під час передачі прав Геокадастром, по-господарськи розпоряджатись землею за межами населених пунктів. Ремонти закладів культури, бо культура – це те, що формує наш народ як націю, це наше надбання та духовність.

Чому саме я маю стати сільським головою Швайківської ОТГ?

Наша громада робить перші кроки з моменту свого створення. Я брав активну участь в об’єднанні, чимало зроблено, але й багато планів на майбутній розвиток.

Після місцевих виборів 25 жовтня наша Швайківська родина поповниться ще одним мальовничим селом – Малосілкою. Ми готові підставити своє міцне плече для вирішенні нагальних проблем нових членів громади.

Маю досвід, життєву позицію, завжди готовий до навчання, яке допоможе у роботі. Маю невичерпну енергію, чую кожного жителя громади, маю багато друзів і однодумців. Знаю кожне село та його проблеми, беру активну участь у розв’язання важливих питань громади.

Ми разом, тільки разом, зможемо подолати всі проблеми й перепони задля гідного життя наших жителів.

Майбутнє нашої громади я і моя команда бачимо сильною, стабільною, економічно спроможною, квітучою!

Я готовий взяти відповідальність на себе, як її лідер!

І головне: я живу в нашій громаді, громада – мій дім!

Роман КВАША.