Додому НОВИНИ Бізнес Нова ферма: сучасний метод приготування кукурудзяної пасти для годівлі корів

Нова ферма: сучасний метод приготування кукурудзяної пасти для годівлі корів

926
ПОДІЛИТИСЬ

У попередніх номерах газети ми вже висвітлювали діяльність створеного у минулому році сучасного тваринницького комплексу в селі Слободище Бердичівського району, який спеціалізується на виробництві якісного молока.

Розповідаючи про хід заготівлі кормів, ми пообіцяли показати процес приготування кукурудзяної пасти, аналогом якої, з великою натяжкою, є так званий корнаж. Але якщо корнаж засвоюється тваринами максимум на 70 відсотків, то паста – більш як на 90%.

Для виготовлення кукурудзяної пасти на підприємстві у Слободищах придбали сучасну дробильну установку. Вона переробляє зерно кукурудзи на дуже дрібну фракцію, практично на борошно. Потім спеціальним дозатором до неї в автоматичному режимі у відповідних пропорціях додають необхідний консервант. Після цього готова маса ущільняється потужним трактором.

Цими днями у Слободищах планується заготовили біля тисячі тон кукурудзяної пасти. Наочно її виробництво можна побачити на представлених поряд фотографіях.

Цікавинкою для нас стало і зберігання на сільськогосподарському підприємстві жому, який спеціальним агрегатом разом з консервантом закачується у велетенські пластикові мішки. Жом використовується для годівлі у певних пропорціях разом з іншими компонентами, як складова частина збалансованого раціону.

Таким чином даний тваринницький комплекс діє як виробничий ланцюг із повним закінченим циклом виробництва. Тобто, сучасний технологічний рівень утримання корів, заготівля необхідних кормів, якісна переробка молока та реалізація готової продукції у торгових точках (про це також подбали на підприємстві).

Про останні дві ланки цього виробничого циклу ми обов’язково розповімо у наших наступних публікаціях.

P.S.: Вже повертаючись додому, ми заїхали поглянути, як йде спорудження нового православного храму в Слободищах. Хоча на цей час Слободище занурювалось у вечірні сутінки, але на будівельному майданчику кипіла робота – працювали робітники, які без жодного цвяха зводили стіни нового храму. Отже, своє слово головний спонсор будівництва тримає!

Публікацію підготували Володимир Кравченко
та Віталій Безпалько.