Додому НОВИНИ Новий навчальний рік – продовження добрих традицій і старт новим справам

Новий навчальний рік – продовження добрих традицій і старт новим справам

740
ПОДІЛИТИСЬ

Новий навчальний рік стартував. Для найменших учнів пролунав перший дзвоник, а для випускників він прозвучав в останнє… Шкільна спільнота Бердичева прийняла 1026 першокласників. Їх кількість у порівнянні з минулим роком зросла, було відкрито 37 перших класів. Малюки навчатимуться за новим Державним стандартом початкової освіти, який розроблений у рамках реформи “Нова українська школа” та орієнтований на отримання учнями не лише знань, а й різних компетентностей. Діти, які цієї осені пішли до перших класів, оволодіватимуть знаннями 12 років.

У перші дні вересня у початкових класах пройшли уроки мрій, у середніх обговорювали тему “З Україною в серці”, а старшокласники вели діалог “Українці серед інших європейських націй”.

“Новий навчальний рік освітяни зустрічають із низкою новацій та документів: Нова українська школа, новий освітній простір, зміни у законодавстві, – зауважує Голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов. – Сьогодні складно давати якісь оцінки цим проектам, адже вони лише розпочали втілюватися. Реформа в освіті без вчителя не відбудеться. Він – і її креативний лідер, і головний виконавець. І запроваджуючи такі серйозні зміни, варто про це пам’ятати й враховувати його думки та потреби”. ЦК Профспілки, її очільник Георгій Труханов, голова Житомирської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Василь Когут, місцева влада в особі Бердичівського міського голови Василя Мазура вбачають позитив у посиленні уваги до вчителя, поліпшенні його фінансового стану. Голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов переконаний, що “лише шляхом реального піднесення престижу професії вчителя, підвищення його заробітної плати, оснащення його робочого місця – тобто школи – можна повернути не лише віру самих освітян у перспективу своєї праці, а й залучити молодь до школи”, що “український учитель має бути захищеним, а його праця – вшанована владою і суспільством, адже саме він виховує сьогодення і майбутнє нашої країни”.

Так, педагог – провідник у світ знань, від його творчості та професіоналізму багато в чому залежать успіхи учнів. “Найсвітліша дорога в світі – це шлях до знань, до школи”, – відкрила святкову лінійку у День першого дзвоника заступник директора з навчально-виховної роботи ЗОК №14, кандидат педагогічних наук Алла Калінська. Директор колегіуму Олександр Григорцевич відмітив: “Для нашого мікрорайону Свято знань – визначна подія. Початок навчального року відкриває перед кожним школярем нові обрії пізнання себе й світу і дорогу до незвіданого, до яскравих вражень та  цікавих зустрічей”. Педагоги колегіуму пишаються досягненнями своїх вихованців: кожен 10-й став переможцем предметних олімпіад міського етапу, а це 25 успішних виступів, на обласному рівні учні отримали чотири перемоги. Марина Рибак здобула абсолютну першість на Всеукраїнській олімпіаді з української мови та літератури! Такі результати – показник високого рівня професіоналізму педагогів. Грамоти й дипломи вручила юним обдаруванням заступник директора з навчально-виховної роботи Ніна Чурчун. Цьогоріч кількість школярів у колегіумі №14 збільшилася, у Нову українську школу разом із молодою, енергійною та креативною вчителькою Іриною Кравченко пішли 38 першокласників. Під час святкової зустрічі зі шкільною родиною ЗОК №14 педагогів, учнів і батьків привітала голова Бердичівського міськкому профспілки працівників освіти і науки, Заслужений працівник Профспілки працівників освіти і науки України Анжела Цвєткова, побажавши, щоб “у житті завжди було місце для знань, щоб навчальний рік був сповнений різних відкриттів та нових досягнень”, і заохотивши активістів первинної профспілкової організації колегіуму поїздкою до міста Коростень на Міжнародний фестиваль дерунів.

Краплинки творчості внесли у шкільне дійство заступник директора з навчально-виховної роботи ЗОК № 14 Алла Калінська і педагог-організатор Тетяна Купрєєва. Незмінні ведучі, 8-класники Олена Гринчишена та Михайло Слюсаренко, невимушено й легко вели програму. Порадували майстерністю вихованці заслуженого працівника культури України Анатолія Тєтьоркіна – юні музиканти Анастасія Метьолкіна (саксофон) та Роман Залюбовський (труба). Зворушила задушевною піснею Олександра Олійник, творчі здібності дівчинки розвиває вчитель музичного мистецтва Наталія Лєбєдєва.

У ЗОК №14 свято шанують пам’ять про тих, хто загинув за наше мирне сьогодення. До меморіальної дошки Герою України, випускнику колегіуму Віталію Дульчику, поклали квіти, схиливши голови у хвилині мовчання…

Слова поваги дарували школярі вчителям-пенсіонерам, дякуючи за мудрість і душевне тепло, за натхнення та відданість професії…

Маленька Неля Магда, онука вчителя української мови і літератури Любові Магди та 11-класник Максим Орел, син учасника АТО, запросили на уроки переливами першого дзвінка.

Новий навчальний рік – продовження добрих традицій і старт новим справам. У колегіумі №14 триватиме дослідно-експериментальна робота Всеукраїнського рівня щодо впровадження фінансової грамотності в навчально-виховний процес. У закладі викладається відповідний спецкурс, колектив взаємодіє з “Приватбанком”, його співробітники залучені до проведення занять. У середині вересня розпочнеться акція “Зробимо довкілля чистішим”, учні ЗОК №14 наводитимуть лад на території мікрорайону.

Незабаром усі школи країни знову наповнить святковий настрій: у День вчителя діти вітатимуть своїх педагогів.

Марина Панчук, заступник директора з навчально-виховної роботи, член профкому СЗОШ №1 ім. Т.Г.Шевченка.