Додому ІНФОРМАЦІЯ Новини Житомирського рибоохоронного патруля

Новини Житомирського рибоохоронного патруля

324
ПОДІЛИТИСЬ

Житомирський рибоохоронний патруль інформує, що на території області в зимовий період діє заборона на вилов водних біоресурсів на зимувальних ямах, де риба скупчується на зимівлю та веде малорухомий спосіб життя. З інтерактивною мапою зимувальних ям в Житомирській області можна ознайомитися на офіційному сайті Управління державного агентства рибного господарства у Житомирській області та на сторінці Житомирського рибоохоронного патруля соціальної мережі Фейсбук. Нагадуємо, що також продовжує діяти заборона на вилов раків у зимовий період, вона встановлена з метою забезпечення охорони цього виду водних біоресурсів під час їхнього природного відтворення та збільшення запасів у водоймах Житомирської області.

Заборона вилову водних біоресурсів на зимувальних ямах, та на вилов раків діятиме в зоні контролю Житомирського рибоохоронного патруля до початку нерестової заборони та діятиме аж до закінчення нерестової заборони. За порушення цих правил передбачена адміністративна відповідальність згідно з частиною 3 статті 85 Кодексу України про Адміністративні правопорушення, що тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від двох до десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (34-170 гривень).

Підбиваючи підсумки роботи Житомирського рибоохоронного патруля за 2020 рік, варто зазначити, що інспекторами було проведено 574 рейди на водоймах регіону, під час яких викрито 1214 порушень правил рибальства, з яких 330 – грубих. 57 правопорушень були пов’язані з незаконним придбанням чи збутом водних біоресурсів. Крім того, складено 406 актів виявлення та вилучення майна, власник якого не встановлений. Штрафів накладено та стягнено на суму 128 248 гривень. Обсяги збитків становлять 168 907 гривень. Вилучено водних біоресурсів 1 402 кілограми.

Під час проведення рибоохоронної роботи інспекторами Житомирського рибоохоронного патруля було вилучено 1 642 заборонених знарядь лову. З них сіток – 1199 одиниць загальною протяжністю 57 944 метрів та 58 транспортних засобів (у тому числі плавучих). Як показує аналіз, це на 520 сіток більше і на 21 779 м довша їх протяжність, ніж у 2019 році.

Найбільше порушень правил рибальства було зафіксовано в Житомирському, Новоград-Волинському, Хорошівському, Коростенському, Бердичівському районах.
Що стосується Бердичівського району, то тут факти правопорушень, пов’язаних з порушеннями Правил любительського та спортивного рибальства, було зафіксовано інспекторами Рибоохоронного патруля в населених пунктах, що розташовані в основному на р. Гнилоп’ять – селах Бистрик, Скраглівка, Швайківка, Мирославка, в м. Бердичеві та с. Старий Солотвин. Наголошуємо, що беручи на продаж рибу у браконьєрів, ви заробите кілька гривень, а за адміністративне правопорушення за незаконний продаж водних біоресурсів можете отримати штраф від 510 до 1700 гривень. Крім штрафу порушникам нараховуються збитки за кожен екземпляр риби, не залежно від їх розміру. Наприклад: судак – 510 грн., сом – 425 грн., короп, сазан – 306 грн., щука – 340 грн., товстолоб, білий амур, білизна – 255 грн., лящ – 170 грн., лин – 119 грн., плітка – 85 грн., карась – 17 грн., плоскирка – 34 грн., рак – 25,5 гривень.

Також передбачено штрафи (153-357 грн) за виготовлення, збут чи зберігання заборонених знарядь добування (збирання) водних біоресурсів. До таких знарядь належать павук, ятір, волок, сітки, екрани, ості (острога), драчі, електровудки та інше. До того ж, заборонені знаряддя лову підлягають вилученню як у точках продажу, так і на водоймах та поблизу них.

Закликаємо громадян відповідально та бережливо ставитися до природних ресурсів, а в разі виявлення порушень правил рибальства – звертатися за телефоном гарячої лінії Житомирського рибоохоронного патруля (067) 414 60 74.

В.С.Довгань та І.В.Одруженко, інспектори Житомирського рибоохоронного патруля.