Додому НОВИНИ Влада і громада Нововведення в стягненні аліментів!

Нововведення в стягненні аліментів!

342
ПОДІЛИТИСЬ

Останніми змінами в законодавство України запроваджено нові правові механізми, що забезпечують додатковий захист дітей в частині отримання аліментів. Роз’яснення з цього питання надали фахівці Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Отже, що ж змінилося?

На які моменти варто звернути увагу? Насамперед, збільшено мінімальний гарантований державою розмір аліментів на одну дитину – з 30% від прожиткового мінімуму до 50%. Тобто, відтепер з січня 2019 р. дитині до 6 років не може виплачуватися менше ніж 813 грн (від 6 до 18 років – не менше ніж 1013,5 грн), з липня 2019 р. – 849,5 грн для дитини віком до 6 років (від 6 до 18 років – 1059 грн), а з грудня 2019 року – 889,5 грн для дитини віком до 6 років (від 6 до 18 років – 1109 грн). Якщо на виконанні в органах ДВС знаходяться рішення суду про стягнення аліментів на меншу суму, то перерахунок до вищевказаного мінімуму державним виконавцем здійснюється автоматично.

Новий закон чітко визначив правовий титул аліментів. Відтепер такі кошти вважаються власністю дитини, а не того з батьків, на ім’я кого вони виплачуються. При цьому на отримувача аліментів покладається обов’язок розпоряджатися аліментами лише за цільовим призначенням в інтересах дитини. Контроль за цільовим витрачанням аліментів здійснюється органом опіки та піклування.

І про відповідальність боржників.

До платників аліментів, що мають заборгованість від 6 місяців платежу, передбачена можливість складення адміністративного протоколу та застосування суспільно корисних робіт. За 4 місяці – державний виконавець виносить 4 постанови про обмеження: у праві виїзду за межі України; у праві керування транспортними засобами; у праві користування зброєю; у праві полювання – до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі. За 3 місяці платежу – звертається стягнення на майно та кошти боржника, вносяться дані боржника до загальнодоступного Єдиного реєстру боржників, а також стягувач має право звернутися в поліцію з заявою про вчинення кримінального правопорушення, що полягає в ухиленні сплати аліментів. Санкція статті 164 Кримінального кодексу України передбачає або громадські роботи, або виправні роботи, або обмеження волі до 2 років.

За більш детальною інформацією можна звернутися до Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Бердичів, вул. Чорновола, 9, тел. (041 43) 4-14-42.