Додому НОВИНИ Влада і громада Норми споживання газу в Україні мають переглянути, – народний депутат.

Норми споживання газу в Україні мають переглянути, – народний депутат.

610
ПОДІЛИТИСЬ

Ще рік тому Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №409, якою встановив нові державні соціальні стандарти у сфері житлово-комунального обслуговування. Метою прийняття Постанови стало приведення існуючих норм споживання житлово-комунальних послуг до їх фактичного обсягу споживання, а також дотримання принципу соціальної справедливості під час надання пільг і субсидій.

По суті – все правильно. Але чи справедливо насправді? Краще стало тим, у кого немає лічильника. Тепер їм треба платити за газ чи воду менше, бо названою Постановою зменшено норми споживання цих послуг. Наприклад, якщо раніше за користування газовою плитою доводилося платити за понад 18 куб.м. газу на місяць (незалежно від того, скільки насправді спожили – лічильника ж немає), то тепер – удвічі менше. Так само і з опаленням житла газом: раніше було 11 куб.м. за кожен квадратний метр помешкання, тепер – лише 7 кубометрів.

А от чи легше стало тим, у кого є лічильник? Питання, на яке немає однозначної відповіді. Бо у тексті Постанови зазначено, що ці норми встановлюються тільки для визначення нормативів користування житлово-комунальними послугами, на оплату яких держава надає пільги та встановлює субсидії. Тобто, назване рішення Уряду застосовується і для тих випадків, коли немає лічильника, і тоді, коли він є.

Це відчутно вдарило по найбільш незахищених верствах населення – пенсіонерах, інвалідах, ветеранах, вважають у Спілці пенсіонерів, ветеранів та інвалідів органів внутрішніх справ Ружинського району. Вони звернулися з клопотанням до народного депутата України Олександра Ревеги (фракція “Блок Петра Порошенка”) про ініціативу перегляду норм споживання газу пільговими категоріями населення. Люди скаржаться на те, що після прийняття згаданої Постанови норми газу, на які поширюються пільги, скоротилися для них у два-три рази.

Виходить, що ті, хто лічильників не мають – виграли, вони дійсно платять менше. У кого ж лічильник наявний – хоч і змушені економити неймовірно, але “вписатися” у ліміти все одно не можуть. Відтак, мають платити значно більше, ніж мають змогу, особливо – після весняного здорожчання енергоносіїв.

Минулої п’ятниці Олександр Ревега надіслав на адресу Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка офіційний депутатський запит, підтриманий Верховною Радою, про перегляд норм споживання природного газу для пільгових категорій населення.

“Постанова Кабінету Міністрів України від 06.08.2015 р. № 409 звузила зміст та обсяг гарантованих Конституцією України прав і свобод громадян (зокрема для пенсіонерів, ветеранів та інвалідів), суттєво погіршивши їхнє матеріальне становище, а також порушила право на достойне життя та здоров’я. Це суттєво відобразилося на рівні життя найбільш малозабезпечених верств населення. Саме тому було направлено депутатський запит про необхідність збільшення норм споживання природного газу для пільгових категорій населення”, – відзначає Олександр Ревега.

Ярослав Вітбер.