Додому НОВИНИ Культура Ніч, коли цвіте папороть

Ніч, коли цвіте папороть

651
ПОДІЛИТИСЬ

З 6 на 7 липня за новим стилем настає сама чарівна ніч у році – ніч на Івана Купала. Згідно давнім повір’ям, що дійшли до нас ще з язичницької Русі, в Купальську ніч природа від дає людям частину своєї великої сили. В цей час рослини набирають свою цілющу силу, а вогонь і вода отримують унікальні властивості, здатні очистити кожного з нас від будь-якого негативу. В ніч на Івана Купала сили природи досягають піку – магією стає просякнуте все навколо нас. Сенс свята полягає в тому, щоб кожна людина відчула красу навколишнього світу, взяв у природи те, що йому необхідно і максимально її подякував.

7 липня жителі села Андріяшівка зібралися разом на святкування традиційного східнослов’янського свята – Івана Купала.

Не зовсім сонячним видався день 7-го липня в селі Андріяшівка, проте гарно прибране Купальське деревце на подвір’ї сільського клубу, розставлені лавки для жителів та гостей села, смачний запах юшки на вогні, трохи далі накладене гілля та солома для запалення купальського вогнища, яке невдовзі вже буде запалено налаштовувало усіх присутніх на гарний, радісний настрій для святкування прекрасного свята – Івана Купала.

Свято розпочали ведучі Лідія Білик та Наталія Прилепа. У виконанні юних артистів нашого села прозвучали різні купальські пісні. Особливо хочеться відмітити наші юні таланти, які завжди радують жителів нашого села своїми вокальними здібностями – Богдану Гуменюк, Даяну Климчук, Ольгу Ришівську. У ході свята було запалено купальське вогнище, стрибати через яке було запрошено усіх закоханих хлопців та дівчат, за давнім віруванням в те, що пара, яке перестрибне через вогонь не роз’єднавши рук, невдовзі одружиться і проживе довге та щасливе подружнє життя. Навколо купальського деревця водилися хороводи у яких приймали участь не тільки учасники концерту, а й усі присутні дітки, яким після закінчення хороводу було роздано солодощі. Було проведено багато різних конкурсів, які організовувала наш бібліотекар Базилівська Ольга Михайлівна. Переможці конкурсів були нагороджені цікавими призами. Також хочеться відмітити Богдану Гуменюк, Наталію Прилепу, Олександру Ящук та Тетяну Томчук, які проявили себе у театральному жанрі, вміло зігравши гумористичну сценку “Танька ТВ”, яка підняла настрій усім присутнім. Жителі села щиро вдячні сільському голові Базилевському Сергію Васильовичу за запрошений ним на наше свято народний аматорський ансамбль народної пісні “Ладомир”, який своїм виступом доповнив нашу святкову програму та порадував усіх присутніх на святі своїми аматорськими здібностями.

Після закінчення концерту свято продовжилося святковою дискотекою та смачною юшкою, якою пригощалися усі бажаючі.

Хочеться подякувати від себе особисто, від усіх присутніх на святі та жителів нашого села організаторам всього дійства Базилівській Ользі Михайлівні та Томчуку ВікторуСтепановичу за такий чудовий концерт та масу позитивних емоцій, які отримали усі присутні під час його перегляду.

Організатори свята висловлюють подяку за надану матеріальну допомогу в проведенні свята Івана Купала народному депутату України Олександру Ревезі, його помічнику Софії Томашевській, директору ТОВ “Хмільницький маслозавод” (Молочний візит), керівнику ТОВ “Щедра нива” В.Л. Шлейко, директору ПП “Молоко Полісся” О.С. Лаус, керівнику магазину-кафе “Оленка” Р.М. Базилівській.

Лілія Крикотнюк