Додому НОВИНИ Влада і громада Обережно, амброзія полинолиста!

Обережно, амброзія полинолиста!

926
ПОДІЛИТИСЬ

Амброзія полинолиста – один із небезпечних карантинних бур’янів. Це – однорічна, дводольна рослина родини складноцвітих. Через свою виняткову шкідливість, негативний вплив на здоров’я людей, амброзія посідає одне з перших місць серед злісних бур’янів.По зовнішньому вигляду нагадує полин звичайний. Стебло прямостояче, розгалужене, опушене короткими волосками. Висота стебла й розміри надземних органів сильно варіюють. При густому травостої, на сухих схилах і бідних ґрунтах рослини ледь досягають 10-15 см; на родючих ґрунтах, за достатнього зволоження, і рідкого травостою, окремі рослини досягають 2-2,5 м висоти. Перші сходи амброзії з’являються в квітні , цвіте з середини липня до жовтня, плодоносить у вересні – листопаді. Амброзія полинолиста засмічує всі польові культури, особливо просапні та зернові, а також городи, сади, луки, пасовища. Часто зустрічається на узбіччях залізниць, шосейних і ґрунтових доріг, по берегах річок і ставків.

Амброзію полинолисту з повним правом можна назвати екологічно небезпечним бур’яном. Адже пилок амброзії викликає у людей захворювання – амброзійний поліноз або «сінну пропасницю». У період цвітіння амброзії від цього захворювання страждає величезна кількість населення. У людей втрачається працездатність, опухають слизові оболонки верхніх дихальних шляхів та очей, з’являється нежить і сльозотеча, чхання, підвищення температури, розвивається астма. Єфективних ліків проти цього захворювання поки що не існує.

Заходи безпеки та боротьби із бур’яном:

  • перед цвітінням, у період бутонізації, потрібно скошувати рослину або виривати із корінням та знищувати шляхом спалювання у спеціально визначених місцях;
  • на узбіччях доріг можна застосовувати гербіциди для оприскування;
  • на невеликих площах і присадибних ділянках потрібно проводити механічну боротьбу, шляхом ручного прополювання і скошування в міру відростання бур’яну.

За довідками звертатись: 10020 м. Житомир, вул. Гагаріна, 55, тел. +38 (041) 234-24-31.

С.В. Литвиненко, провідний спеціаліст відділу карантину рослин управління фітосанітарної безпеки.