Додому НОВИНИ Влада і громада Обережно, ботулізм!

Обережно, ботулізм!

314
ПОДІЛИТИСЬ

Шановні мешканці м. Бердичева та Бердичівського району!

Бердичівське районне управління ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області інформує, що протягом 2019 року на території України зареєстровано 56 випадків захворювань на ботулізм, під час яких постраждало 63 особи з них 4 померли. Дані випадки захворюваності переважно пов’язані з вживанням рибної продукції та консервації домашнього виготовлення.

Ботулізм — це гостре інфекційне захворювання, яке зумовлено токсином Клостридіум ботулінум (Clostridium botulinum). Хвороба характеризується міоплегією та офтальмоплегією, парезом кишківника, розладами вегетативної інервації, при тяжкому перебігу — бульбарним синдромом і гострою дихальною недостатністю, яка при відсутності специфічного лікування призводить до летальних випадків.

Особливо небезпечно вживання не патраної в’яленої риби, консервації домашнього виготовлення та м’яса, які виготовлені з порушеннями технології приготування та умовами зберігання та реалізації.

Застерігаємо Вас від купівлі в’яленої риби, м’яса, м’ясопродуктів та консервації домашнього виготовлення у невстановлених місцях торгівлі.

Купуючи зазначені харчові продукти у торгівельній мережі, звертайте увагу на належне маркування та умови зберігання даної продукції.