Додому НОВИНИ Влада і громада Обережно! Лісові пожежі!

Обережно! Лісові пожежі!

368
ПОДІЛИТИСЬ

Ось і закінчилась зима. А з настанням теплих погожих весняних днів на жителів України насувається біда, яка значно псує як життя пересічних громадян, так і стосується безпосередньо природи. Це – щорічно лісові пожежі, які завдають непоправного збитку і природі, і державі.

Найбільша кількість пожеж, як правило, припадає на весняно-літній період. У вихідні й святкові дні ліс відвідує велика кількість людей, що призводить до різкого зростання кількості джерел вогню. Отже, необхідно пам’ятати, що більшість загорянь в лісах виникають внаслідок так званого антропогенного або людського чинника, рідше пожежі стаються через природній фактор, наприклад, через удари блискавкою.

Статистика невблаганна: за декілька годин неконтрольована пожежа може знищити цілі лісові масиви, які росли десятиліттями, а про збитки й годі казати — лік може йти на мільйони гривень. Просто неймовірної шкоди лісові пожежі завдають фауні — гинуть птахи, звірі, знищуються їхні домівки.

Шановні громадяни! Щоб уникнути лісових пожеж, дотримуйтесь наступних правил:

  • не розводьте багать у лісі, окрім призначених для вогнищ місць;
  • намагайтесь не палити в лісі, не кидайте недопалки на землю, особливо там, де наявна суха підстилка;
  • не залишайте просочені бензином та іншими горючими речовинами ганчірки, не експлуатуйте техніку та автомобілі з несправною паливною та іскрогасною системою;
  • ні в якому разі не випалюйте суху рослинність на землях лісового фонду, на землях природно-заповідного фонду та на господарських землях, які знаходяться поруч із лісом;
  • не створюйте смітники в лісі та на прилеглих землях, тим більше, не підпалюйте їх;
  • без узгодження з постійними лісокористувачами суворо забороняється використання в лісі піротехніки та інших вибухових і пожежонебезпечних речовин.

При виявленні пожежі:

  1. обов’язково повідомити про пожежу за номером “101” (зі стаціонарного, чи будь-якого мобільного телефону; усі дзвінки безкоштовні);
  2. незначний вогонь спробуйте загасити водою, ґрунтом, піском, шматком цупкої незаймистої тканини; іноді варто пожертвувати курткою, ніж дати пожежі розгорітись;
  3. якщо вогонь великий, людям необхідно виходити з лісу у напрямку проти вітру;
  4. повідомляйте про пожежу зустрічних людей, у разі необхідності допоможіть їм покинути ліс.

Протипожежні заходи в лісі не такі складні, як може здатися, і вони зовсім не потребують матеріальних затрат – лише обережного, дбайливого ставлення, розуміння серйозності можливих наслідків. Тож оберігаймо “зеленого друга” від знищення вогнем. Щоб завжди милуватися його красою, знаходити затишок під його кронами, дихати свіжістю на повні легені.

Пам’ятайте, що лише висока культура поводження з вогнем, дотримання правил пожежної безпеки позбавить вас від біди і страждань, що приносять пожежі.