Додому НОВИНИ Влада і громада Обережно – чадний газ

Обережно – чадний газ

558
ПОДІЛИТИСЬ

Під час опалювального періоду зростає кількість нещасних випадків, викликаних необережним поводженням з опалювальними системами та газовими приладами. Вже в 2017 році в місті загинуло двоє людей, отруївшись чадним газом.

Що ж потрібно знати, щоб газ не заподіяв непоправимої шкоди?

Слід враховувати, що чадний газ впливає на людину навіть у невеликих концентраціях, оскільки він здатний накопичуватися в організмі, при цьому гальмуються захисні реакції організму людини. Зазвичай людина не відчуває, коли починає вдихати токсичний газ, проте через деякий час з’являється головний біль, ослаблення зору, запаморочення, нудота. При подальшому впливі чадного газу, порушується реальне відчуття часу, орієнтація у просторі, притупляється відчуття болю (наприклад від опіків) і, якщо потерпілий терміново не залишить приміщення з наявністю оксиду вуглецю (СО), можливий летальний наслідок.

Звичайна людина не може визначити концентрацію газу у повітрі, тому пам’ятайте: оксид вуглецю не затримується ні сухою, ні  вологою тканиною, ні респіратором, ні звичайним протигазом, якщо під час пожежі на шляхах евакуації (коридор, сходова клітина) видимість становить менше 10 метрів, то входити в таку “димову завісу” без спеціальних засобів захисту смертельно небезпечно. Може бути досить декілька вдихів для втрати свідомості.

Першою причиною всіх випадків отруєння чадним газом є незадовільний технічний стан вентиляції, димових та вентиляційних каналів.

Відповідальність за технічний стан і безпечну експлуатацію житлових будинків, а також побутових газових приладів і апаратів, димових і вентиляційних каналів покладається на їх власників.

В газифікованих приміщеннях вентиляційні канали повинні бути постійно відкриті, а при користуванні газовими приладами необхідно відчиняти і кватирки.

Перевіряйте тягу до включення та під час роботи газових приладів з відведенням продуктів згорання газу в димоходи.

При відсутності або слабкій тязі в димоході не користуйтеся газовими приладами – це смертельно небезпечно. Подальше користування газом в цих випадках можливе тільки після перевірки димоходів трубоочисними майстрами.

Якщо ви відчули запах газу в приміщенні, де встановлено газове обладнання:

  • негайно перекрийте вентилі на газовому приладі і крани подачі газу перед ним;
  • виведіть людей із загазованих та сусідніх приміщень;
  • викличте аварійну службу “104”.

Якщо ви відчули запах газу у під’їзді або у підвалі житлового будинку:

  • повідомте аварійну службу газу “104”;
  • організуйте провітрювання під’їзду (підвалу);
  • не допускайте у загазовані приміщення людей;
  • організуйте охорону місця загазованості до прибуття аварійної бригади служби газу.

Якщо ви відчули запах газу біля газорозподільчого пункту або біля газобалонної установки:

  • повідомте аварійну службу газу “104”;
  • організуйте охорону місця загазованості до прибуття аварійної бригади служби газу;
  • не допускайте людей в загазовану зону.

Відділ з питань НС та ЦЗН