Додому НОВИНИ Влада і громада Обрати свою долю…

Обрати свою долю…

19
ПОДІЛИТИСЬ

Нинішні події, війна викристалізовують характери людей… Начебто зовсім звичайні люди, які проживали поряд із нами, стають героями. А дехто, хто часто красувався на телеекранах, у важку хвилину зникає з поля зору.

Людські долі… Хочу розповісти про одну людину та його драматичну життєву історію – про бердичівлянина Миколу Феліксовича Негребецького.

Після закінчення командного училища він перед Другою світовою війною служив у Київському військовому окрузі. Був здібним командиром, якого цінували начальники і поважали солдати. Попереду чекала хороша перспектива. Але доля розпорядилась інакше: він полюбив та одружився на полячці. Її звали Чеслава, вона була біженкою з Польщі. Причому відмовилась змінити свою національність, в її паспорті так і було записано – «полька». Це декому не сподобалось. Молодому офіцерові було категорично та однозначно сказано: або військова кар’єра, або дружина. Він обрав друге… Не захистили навіть високі чини, які добре до нього ставились. Тож змушений був звільнитись із лав армії, разом із Чеславою виїхав до іншої місцевості.
Наші земляки… Багато з них стали відомими та знаменитими. Інші не стали. Серед них і Микола Негребецький. Якби переступив через своє «я», то можливо, по іншому склалася б його доля. Не виключено, що теж прославився б, і про нього знали б тисячі людей. Але забула б лише одна людина – Чеслава. А може, саме цим він і заслуговує на повагу, адже своїм життям ще раз підтвердив давню, хоч і не завжди модну істину, що на світі є не лише слава, гроші, посади, почесті. А є і щось інше…

Володимир КРАВЧЕНКО