Додому НОВИНИ Влада і громада Об’єднання Бердичівської районної громади навколо Гришковецької селищної збереже всі громади сіл району.

Об’єднання Бердичівської районної громади навколо Гришковецької селищної збереже всі громади сіл району.

826
ПОДІЛИТИСЬ

Відповідно до Законів України “Про децентралізацію” та “Про добровільне об’єднання територіальних громад” в нашому районі як і по всій Україні проходять обговорення на зборах, громадських слуханнях, сходках сіл, сесіях сільських і селищної рад.

А в селищі Гришківці, не вивчивши думки жителів, 27 травня на сесії селищної ради за ініціативою селищного голови Стаднік З.Є. при підтримці 9-тьох депутатів (в основному працівників селищної ради), що не становить більшості для прийняття рішення, бо депутатів 20, прийняте рішення: ініціювати добровільне об’єднання територіальних громад селища Гришківці та міста Бердичева з адміністративним центром в м. Бердичів. Думка другої половини (більшої) була проігнорована. То яке ж це добровільне об’єднання? Цього ж дня Зоя Євгенівна відвезла своє рішення в міську раду, де відразу без думки жителів міста було прийнято рішення про приєднання громади селища Гришківці до м. Бердичева, та ще й двох сіл – Радянського і Хажина. Про що було опубліковано в міськрайонній газеті “Земля Бердичівська”.

Це обурило жителів селища, бо об’єднання повинно бути добровільне, а їхньої думки ніхто не запитав. Часу для роздумів не було. Депутати, що не були згодні з цим рішенням, та депутати районної ради, закріплені за громадою селища – Михальчук Ю.Д. та Ейсмонт М.І., створили ініціативну групу по роз’ясненню законів адміністративної реформи жителям селища. Бо якщо селище приєднається до міста, то зникне селище Гришківці і район з його інфраструктурою, адмінприміщення, райлікарня, райполіклініка, райво, райвідділ культури, соціального захисту тощо. Активістами було прийняте рішення зібрати підписи громадян селища і збори громади 6 червня 2015 року о 15 год. Ініціативна група депутатів селищної ради та активістів із числа воїнів-афганців, воїнів АТО, самооборони, підприємців провели величезну роботу по роз’ясненню Закону, об’їхавши всі вулиці селища і зібравши більше 2000 тисяч підписів.

На збори запросили селищного голову і всіх депутатів селищної ради, депутатів районної ради Самчика М.Ю., Рудик О.А., Ейсмонт М., Михальчука Ю.Д. та голову районної ради Мулярчука К.В. Зібрання пройшло при великій активності, кількість присутніх була рекордною за всі останні 20 років – біля 500 чоловік, а не 200, як говорить селищний голова, яка проігнорувала і не з’явилася на збори разом зі своїми працівниками-депутатами.

У своїх виступах люди висловлювали незадоволення прийнятим рішенням і бездіяльністю та неповагою до людей з боку апарату селищної ради та її голови.

Депутати районної ради, голова районної ради Мулярчук К.В. у своїх виступах закликали жителів селища об’єднатися в Гришковецьку селищну громаду району з подальшим добровільним приєднанням інших громад сіл для збереження району, бо в такому разі ми зможемо зберегти і утримувати всі об’єкти соціальної сфери.

У виступі депутата районної ради Самчика М.Ю. були дані розрахунки по утриманню громади.

А тому на зборах було прийняте рішення ініціювати депутатам селищної ради зібрати позачергову сесію селищної ради, де відмінити рішення, прийняте 27 травня.

На сесії 9 червня 13-ма голосами депутатів селищної ради рішення від 27 травня ц.р. “Про об’єднання територіальних громад селища Гришківці та м. Бердичева” було відмінено.

В зв’язку з тим, що селищний голова не визнає рішення попередніх зборів, ініціативна група жителів селища вирішила провести ще одні збори громади 21 червня о 18 годині, де остаточно прийняти рішення про подальшу долю селища. Проте і на цей раз Зоя Євгенівна відмовляється взяти в них участь. То виникає запитання: Чи потрібен нам такий голова?

Ініціативна група мешканців селища Гришківці,
депутати селищної та районної рад.