Додому НОВИНИ Одвічний слід – Чорнобиль…

Одвічний слід – Чорнобиль…

609
ПОДІЛИТИСЬ

Кінець квітня – це пора буйного цвітіння дерев, дзвінких переливів пташиного співу, весняного пробудження землі. Проте, 26 квітня – це дата, яка назавжди залишиться для українців чорною згадкою про трагедію на ЧАЕС. Це день пам’яті, болю та суму.

Щорічно у Бердичівському загальноосвітньому колегіумі №14 проводяться тематичні години спілкування, виховні години, лінійки, приурочені річниці аварії на ЧАЕС. Учні порівнювали місто Чорнобиль до трагедії та після, розповідали про гарні краєвиди, щедрі сади, прекрасні місця відпочинку… Проте згодом ця земля стала називатися “зоною”. Учні колегіуму підготували статистичні дані про жертв катастрофи, використовували документальні фільми для більш реалістичного сприйняття подій минулого століття. Біля експозиції “Вічна пам’ять героям!”, присвяченої загиблим ліквідаторам, хвилиною мовчання був вшанований їх подвиг. Учні молодших класів зобразили на своїх малюнках Україну, в якій ніколи більше не повториться таке лихо. Старшокласники проаналізували аварію на 4-му енергоблоці, працюючи над проектом “Чорнобиль – біль України”. Також учні відвідали новостворений пам’ятник, встановлений у місті на знак пошани до героїв, які загинули при ліквідації аварії на ЧАЕС, приборкуючи ядерну стихію, до тих, хто помер від ран та хвороб внаслідок дії радіації.

Доля нашої днини після Чорнобильської катастрофи сумна і нелегка, але все дається в порівнянні. Щастя сьогодення в тому, що ми живемо, що ті, що могли ніколи не народяться після 1986 року – народились, живуть і пам’ятатимуть про подвиг загиблих.

О. Калінкіна, педагог-організатор.

SAM_1227_1