ПОДІЛИТИСЬ

Днями дві котельні мешканцям Донеччини та гуманітарну допомогу українським військовим, які перебувають в зоні проведення антитерористичної операції, передали наш земляк, директор Житомирської юридичної компанії “Кодекс” Олександр Дмитрук разом із колегою Богданом Рудницьким, а також директор ТОВ “Коростенський завод теплотехнічного обладнання” Олег Головійчук за сприяння голови Донецької облдержадміністрації Павла Жебрівського.

Поїздка тривала упродовж трьох днів, із 14 по 16 вересня.

За словами Олександра Дмитрука, одну котельню привезли ще рік тому в Слов’янськ. Її мали розмістити в Будинку культури, але оскільки це приміщення досі не відремонтували, вирішили передати її у користування для школи прифронтового міста Мар’їнка.

“Бердичівщина не стоїть осторонь проблем у зоні АТО. Щодо котелень, які фактично готові до використання, ми провели переговори з нашим земляком, головою Донецької ОДА Павлом Жебрівським, – розповів Олександр Дмитрук. – Керівництво районної військово-цивільної адміністрації, директор школи в Мар’їнці, працівники були дуже раді. Адже основна проблема тут – це газопостачання, оскільки більше року через обстріли і пошкоджений газопровід в місті немає газу. Тому котельня тут дійсно потрібна”.

Ще одну котельню, яка оснащена сонячною батареєю, має генератор, працює на усіх видах палива крім газу, є мобільною і легкою у пересуванні передали для обласного управління МНС.

Крім цього, благодійники заздалегідь дізналися про потреби, зустрілися і передали бійцям різних батальйонів 95-ї ОАЕМБр бензопили, примуси “Джміль”, електроплити, сковорідки, решітки, продукти харчування та інші необхідні речі.

dmytruk2
Олександр Дмитрук, боєць 2 батальйону 95-ї ОАЕМБр, Олег Головійчук і Богдан Рудницький.

На думку Олександра Дмитрука, на сьогоднішній день наша армія серйозно змінилася. Зокрема, взірцем вважає 95-ту бригаду, де патріотизм і безумовна дисципліна є як на території тилу, так і на передовій.

“Інше актуальне питання на сьогоднішній день стосується Кабінету Міністрів України, який повинен фінансувати і змінювати щось у соціальній сфері. Наприклад, відбудовувати дитячі садочки, школи і навіть приватні будинки, але цього не робить. Бо, на жаль, немає закону, щоб давати кошти з бюджету країни на ремонт приватних будинків. І це погано. Люди не винні, що війна зруйнувала їхні оселі, – переконаний підприємець. – Зараз Павло Жебрівський з приводу цього питання проводить переговори з Кабміном, щоб мешканці Донецької області розуміли, що Україна не стоїть осторонь їхніх проблем. Нині вони живуть своїм поточним життям, дуже раді, що знаходяться на території України, багато людей тут розмовляють українською мовою, добре ставляться до волонтерів, але цього недостатньо. Потрібно і, я це підкреслюю, щоб люди увесь час відчували підтримку держави”.

Меценати і в майбутньому планують допомагати безпосередньо українським військовим і народному господарству на сході. Тож запрошують до співпраці усіх небайдужих і закликають не стояти осторонь проблем тих людей, які постраждали внаслідок неоголошеної війни з Росією.

“Найперше, треба, щоб був мир, – вважає Олександр Дмитрук. – Ще є дуже багато роботи. Але рано чи пізно війна закінчиться і варто вже зараз подумати про те, що чекає схід України у майбутньому, а також закласти фундамент: відбудувати соціальну інфраструктуру, а згодом розпочати відбудову зруйнованої промисловості”.

Софія Яремчук.