Олександр Ревега: “Радий, що зумів надати посильну допомогу для жителів нашого району”

Олександр Ревега: “Радий, що зумів надати посильну допомогу для жителів нашого району”

130
0
ПОДІЛИТИСЬ

24 березня – Всесвітній та Всеукраїнський день боротьби з захворюванням на туберкульоз. Сьогодні проблема туберкульозу є проблемою загальнодержавного масштабу. В Україні щороку своєчасно не виявляють понад 22 відсотка випадків захворювання на туберкульоз, що є сприятливим для подальшого його поширення серед населення. Одними із основних причин високого рівня захворюваності та поширення туберкульозу є низький рівень ефективності лікування серед вперше виявлених хворих, низький рівень мотивації населення до своєчасного звернення за медичною допомогою та недостатній доступ для її отримання вразливих до захворювання на туберкульоз груп населення. Велике значення має також впровадження на належному рівні комплексу необхідних заходів з профілактики даного захворювання.

Ці та ряд інших питань обговорювалися медичними працівниками на зустрічі з народним депутатом Олександром Ревегою. Головний лікар КУ “Центр ПМСД” Бердичівської районної ради Ровкова Н.М. зокрема наголосила на тому, що в районі немає свого пересувного флюроографа. Тому, практично неможливо забезпечити належним чином обстеження населення та виявити захворювання на початковій стадії. Якщо для групи ризику вдалося організувати підвіз до Центральної районної лікарні своїми силами – то і досі невирішеною залишається проблема профілактичного обстеження людей похилого віку. Тому Наталія Миколаївна звернулася з проханням до народного депутата допомогти з вирішенням цього питання.

Уже за декілька днів, завдяки сприянню Олександра Ревеги, було складено графік та безкоштовно надано автобус для підвезення жителів з сіл Бердичівського району до лікарні. Це дало змогу людям похилого віку не тільки пройти флюорографічне обстеження, а й додатково відвідати запланованого лікаря, після чого, тим же автобусом повернутися до свого села. Для того, аби охопити усі села Бердичівщини знадобиться приблизно 2 місяці. При потребі цей графік буде продовжено.

“Звичайно ж це не вирішення проблеми в цілому. Для того, щоб зупинити повністю епідемію захворюваності на туберкульоз необхідне реформування підходів до надання протитуберкульозної допомоги населенню. Потрібне впровадження та розширення застосування інноваційних методів діагностики. А це можливо лише за умови значного фінансування з боку держави. Саме тому на початку цього року депутатами була прийнята Концепція Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії захворювання на туберкульоз. Впевнений, що спільними зусиллями ми подолаємо цю складну проблему. А поки що радий, що зумів надати посильну допомогу для жителів нашого району”, – сказав Олександр Ревега на завершення зустрічі.

Інна Солодка.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ