Додому НОВИНИ Олімпійський урок у Половецькій школі

Олімпійський урок у Половецькій школі

1033
ПОДІЛИТИСЬ

Традиційно в Половецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів щороку у вересні місяці проводиться тиждень фізкультури та спорту.

В цьому році згідно річного плану школи такий тиждень проводиться з 7 по 13 вересня. 10 вересня у рамках Дня фізичної культури і спорту в нашій школі проведено Олімпійський урок. Мета його: виховання учнів на гуманістичних цінностях олімпійського руху, формування в них навичок та культури здорового способу життя, залучення їх до активних занять фізичною культурою. Для проведення уроку було запрошено колишнього вчителя фізичного виховання – Герасимчука Джорджа Адамовича, який був одним із кращих спортсменів району і влітку 1980 року ніс естафету олімпійського вогню на території Бердичівського району. Шкільний олімпійський урок був проведений під гаслом “Стань у ряди олімпійців” для учнів 10 класу.

Заступник директора з виховної роботи Дяченко Валентина Іванівна розповіла всім присутнім про роль олімпійського руху у зміцненню миру і дружби між народами, єдності всього співтовариства, ознайомила учнів з основними положеннями Кодексу честі олімпійця України, розповіла про історію олімпійських ігор, про досягнення олімпійського руху.

Присутнім був зачитаний основний документ олімпійського руху сучасності – Олімпійська хартія, у якій П’єр де Кубертен відобразив суть і мету величних спортивних дійств: “Олімпійські ігри проводяться раз на чотири роки. Мета олімпійського руху полягає в розвитку тих прекрасних якостей, яких набувають у змаганнях на дружніх полях любительського спорту та об’єднанні молоді всього світу раз в чотири роки на величезному спортивному святі, що сприяє міжнародній довірі і добрій волі у створенні кращого і більш спокійного миру”.

Олімпійські ігри зародились у Стародавній Греції ще у ІІІ ст. до н.е. і регулярно проводились понад тисячу років. Безпосередньо зародження олімпійських ігор пов’язують з іменами легендарного німецького героя Геракла, царя Пелопса, спартанського законодавця Ліпурга та еллінського царя Іфіта.

Вважають, що олімпійські ігри Стародавньої Греції почали свій відлік у 776 р. до н.е., коли офіційно було зафіксовано ім’я першого переможця Ігор Коройба, який за професією був пекарем.

Під час ігор дотримувалися священного миру. Будь-які військові конфлікти та сутички в регіоні, де відбувались Олімпійській ігри, заборонялись.

В кінці уроку були нагороджені кращі спортсмени класу: Прищепа Дмитро, Кравець Анастасія, Ільїн Максим, Байдик Анжела.

Перед учнями виступив запрошений гість – Герасимчук Джордж Адамович, який розповів про свої досягнення у спорті протягом життя.

Пушкарук Олександр,
член спілки журналістів Житомирщини.