Додому НОВИНИ Влада і громада ОНУФРІЄНКО Наталія: В основі соціальної політики мають лежати реальні потреби людей

ОНУФРІЄНКО Наталія: В основі соціальної політики мають лежати реальні потреби людей

361
ПОДІЛИТИСЬ

Пенсіонери, люди з обмеженими фізичними можливостями, діти сироти та позбавлені батьківського піклування завжди представляли соціально вразливу категорію громадян. Але за останні п’ять років рівень якості життя і соціального захисту населення в Україні значно знизився. Як результат, такі люди вже не просто соціально вразливі, вони фактично щодня вимушені боротися за гідні умови свого життя.

Соціально вразливі категорії населення мають першочергове право на захист держави. На превеликий жаль, влада сьогодні піклується лиш про власні інтереси, а проблеми людей відкладаються на “потім”, що ніколи не настане. Хоч якось відновити справедливість намагаються політики на місцях. Але лікуючи симптоми замість хвороби, очікувати на довготривалий позитивний ефект не доводиться.

Соціальна політика, соціальний захист населення, дотримання прав громадян гарантованих Конституцією України — усі ці поняття вже давно слід наповнити реальним змістом і реалізувати на практиці на державному рівні. Таку думку висловили представники ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ народний депутат України Павленко Юрій та депутат Бердичівської міської ради, кандидат у народні депутати по виборчому округу №63 Онуфрієнко Наталія під час відвідування Бердичівського геріатричного пансіонату.

Онуфрієнко Наталія є саме тим місцевим політиком, який бореться за справедливість для мешканців геріатричного пансіонату. Довгий час вона входила до Громадської ради пансіонату, а згодом очолила її.

“Знаю суть проблем геріатричних пансіонатів в Україні. Звісно, в першу чергу, мова іде про матеріально-технічне забезпечення. У тому числі, медичним обладнанням та ліками – більшість мешканців таких закладів потребують особливого догляду, певних лікувальних процедур. А фінансування геріатричних пансіонатів складається із держаних коштів, та відрахувань з пенсій їх мешканців. А пенсії в Україні, як нам відомо, не завжди сягають хоча б прожиткового мінімуму. У результаті, рівень проживання та догляду у таких закладах не відповідає потребам. Питання має бути негайно вирішене на найвищому державному рівні”, – зауважує Онуфрієнко Наталія.

Кандидат у народні депутати відмітила, що не менш важливим є підвищення заробітних плат та створення гідних умов праці для працівників геріатричних пансіонатів. Адже ці люди є інструментом у руках держави для виконання надзвичайно важливої соціальної функції.

“Працівники Бердичівського геріатричного пансіонату звертаються, здавалося б, з елементарними проблемами: транспортне забезпечення. Виявляється, остання міська маршрутка від’їжджає від пансіонату о 19:15, тоді я к робоча зміна закінчується о 20:00. Я вирішила взяти на особистий контроль дану ситуацію. Впевнена, вихід із ситуації на користь працівників пансіонату скоро буде знайдено”, – наголосила Онуфрієнко Наталія.

Кандидат у народні депутати також має намір посприяти відновленню роботи на території пансіонату магазину, аби його мешканці мали змогу придбати необхідні їм продовольчі товари та інші речі першої необхідності.

Окрім відновлення української соціальної політики в інтересах людей, Павленко Юрій та Онуфрієнко Наталія обговорили з мешканцями та трудовим колективом геріатричного пансіонату питання миру, тарифів та економічного розвитку.

“ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ вже представила свої перші сто кроків у перші сто днів роботи парламентської коаліції та нового уряду. Наша команда – команда миру, забезпечить ухвалення таких невідкладних рішень, як прямі переговори з усіма сторонами конфлікту на Донбасі, зниження ціни на газ для населення до 3 800 грн за тисячу кубометрів, підвищення прожиткового мінімуму, мінімальної заробітної плати і мінімальної пенсії до 7 тис. грн. Ми повністю повернемо та профінансуємо усі соціальні пільги ветеранам, чорнобильцям, сім’ям з дітьми, людям з обмеженими можливостями й повернемо скорочені попередньою владою виплати при народженні дитини. Скасуємо непрофесійні та антинародні медичну та освітню реформи, направимо не менше 50 млрд грн державних інвестицій у відновлення промисловості і розвиток регіонів. Наша мета – відродити Україну, утвердити мир, демократію та духовність в країні, побудувати сильну, економічно розвинену державу з високим рівнем соціального захисту кожного громадянина”, – резюмував Павленко Юрій.