Додому НОВИНИ Влада і громада ОНУФРІЄНКО НАТАЛІЯ: руку допомоги – одиноким матерям

ОНУФРІЄНКО НАТАЛІЯ: руку допомоги – одиноким матерям

817
ПОДІЛИТИСЬ

Бути одинокою матір’ю – значить бути сильною та витривалою, ніжною і турботливою, встигати все і всюди, дарувати свою любов дітям за двох – маму та батька. І не завжди поруч є ті, хто допоможе, підтримає та подасть руку. Бути одинокою матір’ю – це знаходити можливість зводити кінці з кінцями і при цьому радіти життю. Проблема одиноких матерів, які втрачають підтримку держави та можуть опинитися на межі виживання, глибоко хвилює ОНУФРІЄНКО НАТАЛІЮ – депутата Бердичівської міської ради, лідера міського осередку політичної партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ», засновницю Благодійного Фонду «ОНУФРІЄНКО-ДІТИ».

Листи, які почали приходити з управління праці, сім’ї та соціального захисту населення міським жінкам – одиноким непрацюючим матерям – шокували бердичівлянок. Багато хто з них може залишитися без підтримки держави – виплати грошей на дітей. Новина вибила ґрунт з-під ніг: за що існувати, коли ти – «я і кінь, я і бик, я і баба, і мужик»?

«Відповідно до пункту 10 Постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 року № 250 «Про затвердження порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям» (зі змінами) допомога не призначається у разі, коли працездатні члени сім’ї не працюють, не служать, не вчаться за денною формою навчання у закладах загальної, середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги (крім осіб, які в установленому порядку визнані безробітними та за інформацією центрів зайнятості не порушують законодавство про зайнятість щодо сприяння своєму працевлаштуванню; осіб, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку або за дітьми, які потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більше ніж до досягнення ними шестирічного віку; осіб, які доглядають за особами з інвалідністю I групи або дітьми з інвалідністю віком до 18 років; за особами з інвалідністю II групи внаслідок психічного розладу, а також за особами, які досягли 80-річного віку; фізичних осіб, які надають соціальні послуги). З огляду на вищевказане Ви не маєте права на призначення допомоги одиноким матерям», – йдеться в офіційній відповіді з соцбезу, яку отримала зокрема й бердичівлянка Надія Матвійчук. Жінка офіційно не працює, так як її дочка особлива. У школі з дівчинкою займається інклюзивний педагог, вона потребує догляду та уваги. Надія Миколаївна сама виховує дитину з народження. Підтримки рідних жінці годі й шукати, так як її 70-річна мама теж має проблеми зі здоров’ям. Тож влаштуватись на нормальну роботу, мати стабільний дохід бердичівлянка не може, адже постійно потрібна і дочці, і мамі. Такі ситуації непоодинокі, але не всі готові озвучити свою проблему вголос, звернутися за допомогою. Часто жінки залишаються зі своїми проблемами сам-на-сам, бо розуміють, що вони та їх діти не потрібні ні державі, ні місту.

Так, самотня мама – це подвійна відповідальність. Самотня мама – це жінка, яка через відсутність батька змушена брати на себе подвійне навантаження. Вона – та, яка встигає слухати, розуміти, оточувати увагою і створювати затишок в оселі. ОНУФРІЄНКО НАТАЛІЇ особливо болить це питання, адже сама виховує дітей. І для багатьох одиноких мам депутат стала променем надії у тому, що справедливість буде відновлено, підтримку знайдено.

«Якщо держава не хоче надавати допомогу одиноким матерям, необхідно розробити свою місцеву програму і платити мамам із міського бюджету. Беру зобов’язання терміново взятися за це. Мною буде розроблена Програма, згідно якої фінансову підтримку з міського бюджету отримуватимуть одинокі матері, яких такого права позбавив Кабмін. Влада не має морального права забирати виплати в мам, які виховують дітей самі. Працює одинока мама чи не працює – вона повинна отримувати допомогу», – переконана ОНУФРІЄНКО НАТАЛІЯ.

Депутат пообіцяла ближчим часом подати розроблену програму у секретаріат міської ради. Як заступник голови постійної депутатської комісії соціально-економічного розвитку, енергоефективності, бюджету, фінансів і цін ОНУФРІЄНКО НАТАЛІЯ проконтролює, аби її колеги ознайомились з документом на депутатських комісіях та підтримали опрацьовану програму своїм голосуванням на сесії. «Тоді кожен з обранців не словами, а справою покаже, наскільки важливий для них соціальний захист вразливих верств населення. Чи болить їм доля дітей та їх незахищених мам», – переконана засновниця Благодійного фонду «ОНУФРІЄНКО-ДІТИ».

Якщо ж знову звучатимуть питання: де взяти кошти на такі цілі? ОНУФРІЄНКО НАТАЛІЯ наголошує, що знає, де. «Я не брала б на себе сміливість, не говорила про розробку програм, спрямованих на соціальний захист населення, якби не розуміла, звідки на це взяти кошти. Децентралізація відкриває перед нами нові можливості. Зміниться дохідна частина міського бюджету, міжбюджетні трансферти і не лише це», – зауважила депутат.

Слово має вагу, коли дійсно той, хто його промовляє, дотримується сказаного. І хоч на її шляху може виникнути чимало труднощів, та якщо ОНУФРІЄНКО НАТАЛІЯ пообіцяла допомогли одиноким мама, вона це зробить. Істина у вчинках, а вони промовисто говорять про ОНУФРІЄНКО НАТАЛІЮ, як депутата, засновницю благодійного фонду, політичну та громадську діячку, небайдужу людину, бердичівлянку.

Прес-служба депутата Бердичівської міської ради ОНУФРІЄНКО НАТАЛІЇ.