Додому ІНФОРМАЦІЯ Опіка та піклування.

Опіка та піклування.

776
ПОДІЛИТИСЬ

Базовою формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в сім’ю є опіка та піклування, які влаштовуються над дітьми відносно до 14 років та від 14 років до 18 років. Рішення про встановлення опіки (піклування) приймає орган опіки та піклування-районна державна адміністрація або суд у випадках передбачених цивільним кодексом.

Опікуном, піклувальником може бути повнолітня дієздатна особа, не обов’язково родич ( наприклад сусід, вчитель, друзі). Проте особам які перебувають у родинних стосунках надається перевага. Обов’язково враховуються особисті якості претендента, здатність до виховання дитини, ставлення до неї і бажання самої дитини. Не може бути призначена опікуном особа, що зловживає спиртними напоями, наркотичними засобами, позбавлена батьківських прав, і та, чиї інтереси суперечать інтересам дитини.

Опікун, піклувальник, як особа, що заміняє батьків, зобов’язана виховувати дитину, дбати про її стан здоров’я, фізичний, психологічний, духовний розвиток забезпечити одержання повної загальної середньої освіти. Дитина має право жити в родині опікуна чи піклувальника (така спроможність останнього береться до уваги при призначенні опіки, піклування. Однак можливий варіант коли опікун (піклувальник) на період виконання своїх повноважень проживає з дитиною на її площі. Підопічні зберігають право на аліменти, пенсії, інші соціальні виплати. Дитина має право й на захист зловживання опікуна( піклувальника): може звернутись з відповідною заявою до органу опіки та піклування. Крім того, представники органу опіки та піклування відвідують підопічних за місцем проживання, обстежують матеріально-побутові умови проживання, цільове використання коштів, складають відповідний акт та роблять звіт про стан утримання навчання та виховання дитини.

В нашому районі перебувають під опікою, піклуванням близько 70 дітей які виховуються майже в п’ятидесяти сім’ях. Дійсно, коли є гідний опікун чи піклувальник, то набагато доречніше залишити дитину сироту в сім’ї, ніж відправити її до інтернатного закладу.

Всіх кого зацікавила наша інформація просимо звертатися до служби у справах дітей за адресою: м. Бердичів пл. Соборна, к. 55 тел. 2-47-62.

Олександр Хоренко начальник служби,
у справах дітей райдержадміністрації.