Додому НОВИНИ Влада і громада Основні показники роботи служби у справах дітей Бердичівської районної державної адміністрації за...

Основні показники роботи служби у справах дітей Бердичівської районної державної адміністрації за І півріччя 2016 року

1019
ПОДІЛИТИСЬ

Станом на 01.07.2016 року на первинному обліку в службі у справах дітей перебуває 91 дитина, які мають правовий статус дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування. З них під опікою, піклуванням перебуває 65 дітей, в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу – 17 дітей, на повному державному забезпеченні – 9 дітей.

Проводиться робота щодо реалізації прав дітей, які втратили батьків, на виховання в іншій сім’ї. Показник влаштування дітей в сімейні форми виховання в Бердичівському районі станом на 01.07.2016 р. становить 90,11%, середній по області – 88,80%.

За І півріччя 2016 р. набули статусу дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування 4 дітей, всі вони влаштовані в сімейні форми виховання (4 – під опіку). Базовою формою влаштування дітей в районі є опіка (піклування).

На обліку перебуває 1 сім’я усиновителів – жителів району, сім’єю за рішенням Бердичівського міськрайонного суду усиновлено 1 дитину.

У І кварталі 2016 р. проведено навчання з кандидатами в прийомні батьки.

У ІІ кварталі 2016 р. створено 1 прийомну сім’ю (с. Старий Солотвин). Прийомні батьки взяли на виховання до себе в сім’ю 1 дитину, позбавлену батьківського піклування.

У районі функціонує 12 прийомних сімей, в яких виховується 14 дітей.

За 6 місяців 2016 р. з державного бюджету отримано державної соціальної допомоги на дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом “гроші ходять за дитиною” на суму 305,0 тис. грн.

Ведеться електронний облік дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах в електронній системі ЄІАС “Діти”.

Станом на 01.07.2016 р. на обліку дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах знаходилося 64 дитини, з них 1 дитина, яка зазнала жорстокого поводження.

За І півріччя 2016 р. на облік дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах поставлено 20 дітей, з них: 19 – по ухиленню батьків від виконання батьківських обов’язків, 1 дитина по факту жорстокого поводження з нею. Знято з обліку – 12 дітей, з них: 2 – досягнення повноліття, 6 – зникнення підстав узяття на облік, 4 – набуття дітьми статусу позбавлених батьківського піклування (за рішенням суду).

За І півріччя 2016 р. позбавлено батьківських прав 4 батьків відносно 4 дітей. Всі діти, позбавлені батьківського піклування влаштовані в сімейні форми виховання.

У службі у справах дітей перебуває на обліку 2 неповнолітніх, які скоїли кримінальні правопорушення, у т.ч. 2 кримінальних правопорушення протягом І півріччя 2016 р. З батьками, з неповнолітніми проводиться профілактична робота.

Проведено 19 рейдів, обстежено умови проживання 33 сімей, в яких виховується 81 дитина, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Ініційовано 10 притягнень батьків до адміністративної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків, з них 7 батьків притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, 3 на розгляді.

Підготовлено 16 проектів розпоряджень голови районної державної адміністрації, з них: про надання статусу дитини, позбавленої батьківського піклування – 3, про призначення опікуном над дітьми, позбавленими батьківського піклування – 3, про надання статусу дитини-сироти – 1, про надання дозволів на здійснення правочинів з будинками, в яких зареєстровані діти, та із земельними ділянками, на яких розташовані будинки – 8, про влаштування в державний заклад охорони здоров’я дітей знайдених дітей – 1.

Забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в районі становить 85,7%, переважна кількість дітей має житло на праві користування. В службі ведеться персоніфікований облік нерухомого житла дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Районна державна адміністрація, органи місцевого самоврядування несуть відповідальність за збереження житла дітей. Рішенням районної ради від 24.10.2013 р. №252 затверджено “Районну (Комплексну) соціальну програму забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2013-2017 роки”.

Проведено 6 засідань комісії з питань захисту прав дитини. Взято участь у 31 судовому засіданні.

Протягом І півріччя 2016 р. виявлено 9 бездоглядних дітей, з них покинутих – 4, влаштовано в сімейні форми виховання – 7, двоє дітей влаштовано в комунальний заклад “Житомирський обласний спеціалізований будинок дитини для дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків” Житомирської обласної ради.

Проведено районний фестиваль дитячої та юнацької творчості “Звичайне диво”, захід по відзначенню міжнародного Дня захисту дітей”. За участю дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування – учнів загальноосвітніх шкіл району та учнів комунального навчального закладу “Бердичівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат” смт. Гришківці було підготовлено та представлено 45 учасниками фестивалю 35 номерів у жанрах: вокал, хореографія, розмовний жанр, декоративно-прикладне та образотворче мистецтво. Журі в складі: першого заступника голови районної державної адміністрації Наумчук Т.В., заступника голови районної ради Рудик О.А., начальника служби у справах дітей Хоренка О.І., начальника відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Галущак Г.М., директора Бердичівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Продеус О.В., начальника відділу культури Кобилінського Л.П. визначили призерів по номінаціях та кожному учаснику фестивалю вручили цінні подарунки. Кошти на подарунки учасникам районного фестивалю дитячої та юнацької творчості для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування “Звичайне диво” та подарунки дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування до міжнародного Дня захисту дітей використані відповідно до кошторису витрат служби у справах дітей районної державної адміністрації на 2016 рік в повному обсязі.

Белінський О.Е., т.в.о. начальника служби у справах дітей
Бердичівської райдержадміністрації