Додому НОВИНИ Влада і громада Остерігайтесь недостовірної інформації!

Остерігайтесь недостовірної інформації!

74
ПОДІЛИТИСЬ

Наше життя швидкоплинне. Час стрімко спливає, ніщо не в силі його зупинити, загальмувати. З’явилося на світ та зростає нове покоління, змінюється світ, молодь по-іншому сприймає події минулого, історичні факти та історію в цілому. Для нас, людей старшого віку, приходить переосмислення та переоцінка минулого.

Необхідно поспішати жити, щоб залишити хоч який-небудь слід у цих подіях, слід в історії. Кожна людина це робить по-своєму. І я впевнений, що нічого у житті випадкового не відбувається.

Свого часу для своєї родини я написав невеличкий нарис про власне дитинство, мої роздуми про рід, духовні підвалини мого покоління. Для широкого загалу писати не хотів – боявся суб’єктивізму, адже усі ми бажаємо у житті бути, видаватися трішки кращими, ніж є насправді. Але відгук на мою книгу, який надрукували у міськрайонній газеті, був дуже позитивний, фахово-професійний і доброзичливий, чого нам в урбанізованому суспільстві так не вистачає. (тут йдеться про статтю «Всі ми родом із дитинства, або Рецензія на книгу, яку ви ніколи не прочитаєте» в газеті №41 від 09 жовтня 2020 р. – прим. редакції)

До чого я веду? Існує багато маніпуляторів, які навмисно спотворюють інформацію, подають її так, що в ній не буде будь-якої згадки про реальні події, проблеми, які існували в минулому. Усім нам потрібна правда і правда не з гаслом «У кожного своя правда», а правда істинна, достовірна, незамовлена.

Нині багато говориться, пишеться, показується про війну росії проти України. Ці події засоби масової інформації почали висвітлювати з 24 лютого після того, як розпочалось широкомасштабне вторгнення окупантів на терени нашої Батьківщини. А до цього чому не писали? Починаючи з 2014 року практично ніде не звучало слово «війна», коментатори та аналітики надавали цим подіям різноманітні визначення, але в них не було цього слова.

Про себе скажу: ще з перших днів бойових зіткнень 2014-го року вважав і писав, що це не АТО, не ООС, а загарбницька війна з боку росії. Процитую абзац із власного нарису: «Сьогодні, 6 січня 2015 року, записуючи ці рядки, мені б дуже не хотілося, щоб за аналогією війни з Фінляндією та її результатів велась та закінчилась російсько-українська війна, яку фактично розв’язала Росія проти України. Минулого 2014 року Росія в односторонньому порядку вже анексувала Крим, з березня 2014 веде неоголошену війну на сході України, всіляко підтримуючи і заохочуючи сепаратистів так званої Донецької і Луганської народних республік». Це були мої роздуми про війну, яку розпочав Радянський Союз 30 листопада 1939 року без офіційного оголошення військового стану з сусідньою Фінляндією. Та війна тривала 105 діб і стала найтрагічнішою сторінкою взаємин між двома країнами, двома народами.

Сьогодні мені вкотре хочеться звернутися до працівників ЗМІ, всього чесного людства – не маніпулюйте, подавайте достовірну й перевірену інформацію.

З повагою – пенсіонер Петро КАРПЮК