Додому НОВИНИ Влада і громада Очистка стічних вод. Рух почався?

Очистка стічних вод. Рух почався?

486
ПОДІЛИТИСЬ

Згідно рішення трьохсторонньої робочої групи за участі керівництва міста і району, сільських голів, депутатів міської і районної рад та громадських активістів було проведено огляд території ТОВ “Комплекс екологічних споруд”. Його представник Геннадій Гіневський зазначив, що реконструкція проводиться в два етапи: перший – в липні цього року проведена робота дасть змогу значно покращити очистку стоків, другий – розтягнеться на 2018-2019 роки і в результаті дасть змогу отримати якісні очищені стоки.

Чи реально це? Побачимо в липні місяці по завершенні роботи.

А щодо так званих міських очисних споруд, куди не всі дійшли, то якщо на КЕС є нині якийсь рух, то тут тиша.

Як нам пояснили, вони нині знаходяться на балансі Водоканалу і роботи тут законсервовано.

На запитання: “А що тут було зроблено?” – отримали відповідь – підведено електрику, закуплено трансформатор, труби, побудовано паркан, відремонтовано адмінприміщення, проведено розчистку площі від дерев. Територія знаходиться під охороною, і це добре, бо труб, які тут зберігаються, могло б вже не бути.

На мій особистий погляд обсяги робіт, які потрібно зробити, щоб убезпечити села від шкідливих стоків, дуже великі, затратні і тривалі за часом. Це підтверджує, як ми пам’ятаємо, дуже складна ситуація на Бортницькій станції аерації в Києві, де до цих пір не все вирішено, і в цьому плані, як відомо з повідомлень, буде допомагати Японія.

Тому потрібно запастись терпінням і покроково робити все, що запланували, тим більше, що нарешті місто, район і КЕС виявили таке спільне бажання.

Володимир Кравченко.