Додому НОВИНИ Влада і громада Очільниця Бердичівського відділу поліції відзвітувала перед депутатами

Очільниця Бердичівського відділу поліції відзвітувала перед депутатами

517
ПОДІЛИТИСЬ

Березень 2017 року ввійде в історію міста як період виклику новій правоохоронній системі. У ніч на 15 березня були нанесені серйозні збитки торговим павільйонам “Жменя” підприємця Андрія Лисюка. З різницею у часі в 20 хвилин зловмисники спочатку пошкодили вітрину та закинули всередину димову шашку в магазин по вул. 30-річчя Перемоги, згодом по вул. Волочаївській. Намагались вчинити подібне й в магазині по вул. Європейській, але не змогли розбити скло. Натомість, від рук зловмисників постраждав рекламний щит. Днем раніше до Андрія Лисюка надійшла пропозиція від людини, близької до кримінального оточення, щодо “сприяння” у веденні бізнесу, тобто банальне “кришування”. Вартість послуги у грошовому еквіваленті – кілька тисяч гривень щомісяця. Підприємець від такої пропозиції бандитів відмовився. За свою категоричність він поплатився. Щойно цей факт було обговорено на зібранні підприємців, як за кілька днів голові громадської організації “Спілка підприємців Бердичівщини” Олександру Нехворовському невідомі пошкодили автомобіль. Такі дії зловмисників підприємець розцінює як залякування за активну життєву та громадянську позицію. На цьому неприємності в Бердичеві не завершилися.  23 березня, вранці, невідомі чоловіки завдали тілесних ушкоджень депутату міської ради, редактору місцевого видання Валерію Шелепі. Злочинці напали на нього біля власного будинку, внаслідок чого чоловік отримав закриту черепно-мозкову травму, забійні садна обличчя.

Тож, депутати міськаради зажадали почути, як реагує на різні види злочинів нова поліція, які мобілізаційні заходи проводяться щодо безпечного проживання містян. Відповідь не забарилася. Очільниця Бердичівського відділу поліції Ольга Зінченко доповіла про стан злочинності та озвучила результати деяких оперативно-розшукових заходів. При цьому вона акцентувала увагу на тому, що під час реорганізації відомства відбулося скорочення штату із 167 працівників до 120, тоді як Бердичівський відділ поліції нині обслуговує Ружинський, Андрушівський, Любарський, Чуднівський райони. Навіть за таких обставин у 2016 році поліції Бердичева вдалося розкрити 5 особливо важких злочинів, 6 тяжких тілесних пошкоджень, котрі ідентифікуються як трагічні категорії злочинів. Саме ці показники дозволили Бердичівському відділку зайняти друге місце в області по розкриттю злочинів. Щодо останніх подій, то їх взято на контроль, вони будуть розкриті. – “Я не допущу в місті Бердичеві свавілля, але прошу допомоги та підтримки  громадян. Якщо у підприємця вимагають гроші, і у нього з якихось міркувань є недовіра до Бердичівського відділу поліції, зверніться до Житомирського, Київського відділу поліції. Я сьогодні прошу у вас допомоги, щоб ви розповідали своїм мамам, бабусям, дідусям прикрі випадки виманювання грошей, аби ті не стали жертвами шахраїв”.

Ольга Зінченко запевнила, що всупереч браку персоналу усі правопорушення намагатимуться розкрити. Для оперативних відпрацювань будуть задіяні інші підрозділи поліції, нацгвардії. Наразі представник правоохоронної системи зазначила, що переважна більшість злочинів скоєна вночі, біля тих торговельних закладів, які відпускають спиртне неповнолітнім. Мають місце факти розповсюдження наркотичних речовин. Так, 22 березня під час слідчо-розшукових заходів поліцейські Управління протидії наркозлочинності ГУНП Житомирщини затримали на території медичного коледжу студентку, в якої вилучено понад два десятки паперових згортків із рожевою
порошкоподібною речовиною, схожою до амфетаміну.

Оперативники підрозділу Управління протидії наркозлочинності отримали
повідомлення про можливе поширення у коледжі м. Бердичева наркотичних засобів. Під час перевірки ця інформація підтвердилась. Наразі поліцейські перевіряють інформацію щодо збуту дівчиною наркотичних засобів одноліткам.

Поміж того, днями правоохоронці здійснили ряд оперативно-розшукових заходів в результаті, яких знайдено та вилучено пістолети, гранати, ножі, патрони й детонатори. Один із обшуків проведено в Гришківецькій школі-інтернаті. У лаборанта закладу вилучено холодну зброю та вибухові пристрої. Під час відпрацювання в одній з осель містян виявлені димові шашки. Правоохоронці проведуть порівняльну характеристику і з’ясують, чи мають вони щось спільне з тими, які були закинуті невідомими в магазини “Жменя”.

Очільниця Бердичівського відділу поліції запевнила, що у місті робиться все можливе, аби зупинити ріст злочинності, водночас вона попросила міських урядників долучитися до покращення матеріально-технічної бази відділку.