Додому НОВИНИ Культура О-ля-ляшки, які чарують своєю майстерністю

О-ля-ляшки, які чарують своєю майстерністю

1046
ПОДІЛИТИСЬ

Колектив, що чарує майстерністю

Мабуть, немає сьогодні жодного бердичівлянина чи бердичівлянки, які на запитання “З чим у вас асоціюється назва “О-ля-ля”?” не відповіли – “Це ж дитячий ансамбль!”. І справді, сьогодні цей колектив, а ми говоримо саме про ансамбль естрадного танцю “О-ля-ля” міського Центру позашкільної освіти ім. О. Разумкова, відомий майже усім бердичівлянами та багатьом гостям нашого міста. Колектив став широко відомим не лише з-за своєї цікавої назви, яка сама по собі багато про що говорить (пам’ятаєте фразу з відомого мультфільму – як корабель ви назвете, так він і попливе?). Головне у ньому – винятково висока майстерність та унікальність усіх його учасників та керівника. Діти середнього шкільного віку, що складають основу цього колективу, привносять у кожен концерт, у якому приймають участь, у кожен свій виступ свою, притаманну лише їм, атмосферу радості та веселощів.

Хореографія – її покликання.

А розпочалась історія цього колективу всього десять років тому. Молодий хореограф Ірина Думинська, яка нещодавно залишила стіни Житомирського коледжу культури і мистецтв ім. І.Огієнка, вирішила створити у Бердичеві дитячий колектив, на базі якого втілити усі свої знання та вміння, отримані за роки навчання. І розпочалась напружена робота, у якій їй активно допомагало як керівництво Центру позашкільної освіти, так і колеги-разумківці. Підбір дітей, перші заняття, творчі пошуки та невдачі – ці етапи у своїй роботі проходять усі, хто має справу з виховним процесом. А що навчання танцям – це такий же виховний процес, вам із упевненістю підтвердить будь-який педагог.

Індивідуальний підхід – до кожної дитини. З кожним потрібно і порозмовляти, і вислухати, і переконати та налаштувати на виконання нової вправи чи танцю.

Як стверджує Ірина Думинська, кожен вид мистецтва має свої специфічні закони відображення життя, свої особливі форми, виразні методи і свій матеріал. Так от її матеріал – це діти. Вони – саме та божа глина, з якої умілий майстер ліпить унікальний витвір мистецтва, творить унікальну частинку, яка разом із іншими складає єдиний ансамбль.

І результати цієї праці не забарились. Вже у 2011 році “О-ля-ля” під керівництвом Ірини Володимирівни виборов ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі “Золота осінь” та отримав свою першу професійну нагороду — диплом та статуетку. Як пригадує керівник ансамблю, “Для нас було важко зробити такий крок, бо ми ніколи не пробували себе на всеукраїнському рівні. Це для нас стало дуже відповідальним. Було багато достойних суперників, більше 20-ти колективів. Всі були професійні, яскраві, але наші “гномики” вистояли. Вони дуже гідно трималися як за кулісами, так і на сцені. Посміхалися, були граційні, яскраві”.

Далі – більше. Лише у 2012-2013 рр. ансамбль естрадного танцю “О-ля-ля” здобув І місце в обласному фестивалі-конкурсі хореографічного мистецтва “Феєрверк танцю” (Бердичів), ІІ місце у обласному фестивалі-конкурсі “Великодні дзвони”, ІІІ місце у Міжнародному фестивалі мистецтв “ArtВесна” (Київ). Жоден рік не минав без нових нагород та відзнак, які здобували о-ля-ляшки на різноманітних конкурсах та фестивалях. Веселі, грайливі, вони з таким же настроєм здобували перемогу за перемогою, отримуючи задоволення від самого процесу – танцю, що чарує майстерністю.

На сьогодні колектив має у своїй скарбниці понад тридцять Подяк та Дипломів, отриманих за участь у конкурсах та фестивалях. Здобув декілька Гран-прі. Цей колектив демонструє майстерність, яку гідно відмічають члени журі обласних та всеукраїнських конкурсів. Не забувають про це і керівники нашого міста – ось уже шість років поспіль ансамбль “О-ля-ля” отримує дипломи Відзнаки року у напрямку “Пізнавай, твори, перемагай!”, яка проводиться у нашому місті щороку на початку січня.

А що далі?

А далі – нові перемоги та здобутки. У цьому впевнений кожен учасник ансамблю. Але плани керівника колективу дещо інші — зробити зі своїх вихованців артистів великої професійної сцени. І маленькі Ельвіра, Анастасія чи Миколка, а ми навмисно не називаємо їх прізвищ (вони сьогодні лише розпочинають свій шлях на велику сцену), вже завтра стануть яскравими майстрами, які принесуть славу та гордість своїм батькам, керівнику ансамблю та нашому гарному місту.Підтвердженням цих слів став звітний ювілейний концерт ансамблю, який відбувся 13 червня цього року у приміщенні міського палацу культури ім. О. Шабельника. Майже дві години разумковці, батьки дітей та численні шанувальники естрадного мистецтва спостерігали за вправністю діток, які загалом виконали 26 номерів. І кожен номер – то прояв отриманих навичок, гарний настрій і майстерність діток та їх керівника.

Щасти тобі, “О-ля-ля”! З яскравим ювілеєм!

Олег Закорюк.