Додому НОВИНИ Влада і громада Падає той, хто біжить, той не падає, хто повзе…

Падає той, хто біжить, той не падає, хто повзе…

275
ПОДІЛИТИСЬ

Ці слова древнього філософа Плінія-старшого Гая характеризують людей, історичних осіб та держави, які спрямовані на розвиток, які поспішають, намагаючись не втратити дорогоцінний час. Хоча при цьому зустрічають опір, проблеми та здійснюють помилки. Але піднявшись, знову продовжують свій біг вперед.

На жаль, Україна, маючи величезні економічні можливості, поки що вже 30 років, м’яко кажучи, не біжить… Так, нині йде війна та є багато інших проблем. Але ж і до 2014 року було втрачено багато часу. Чомусь всі наші сусіди – Польща, Чехія Словаччина, Румунія і та ж Молдова зуміли обійти нас. А щодо війни, то Ізраїль, який вже 70 років воює, зумів стати світовим лідером у багатьох сферах діяльності.

Один із наших читачів з гіркотою пише: «Раніше ми сподівались, що хоч наші діти будуть жити в заможній державі, але й вони нині виїжджають на заробітки за кордон. Тож невже будемо молитися за добре життя хоч для внуків?»

Що ще повинно статись в Україні, щоб політики об’єднались і почали бігти вперед, або хоча б поспішили? Дуже хотілось би, щоб все таки до свого ювілею – 30-річчя Незалежності України її громадяни не лише отримали в подарунок начебто безкоштовну медаль і пораділи отриманню чергового траншу від ВМФ, а й відчули зримі зрушення і надію на краще. Без надії на це сподіваюсь, як писала велика Леся Українка.

Володимир КРАВЧЕНКО.