Додому НОВИНИ “Пам’ятаємо. Перемагаємо”

“Пам’ятаємо. Перемагаємо”

813
ПОДІЛИТИСЬ

Ось уже 70-у весну ми відзначаємо День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні! Це свято зі сльозами на очах, свято радості й смутку, тріумфу і втрат, День пам’яті! Минають роки, але ми завжди будемо схиляти голови перед мужністю людей, які, не шкодуючи свого життя, відстояли нашу землю, які відвойовували для нас мир і свободу. 70 років… Швидко, мов весняні струмки, збігають роки, квітнуть дерева, половіють жита, приходять у світ нові люди. Але не старіє, не зникає пам’ять тих літ… Тим, хто поліг у боях, хто кров’ю своєю скропив землю. Тим, хто пройшов крізь бої, лихо, голод і холод, хто вижив у тій смертельній війні, присвячуються вірші, пісні, квіти, салюти та тихі слова вдячності.

Після Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Україна мріяла жити в злагоді та мирі. Але сучасний тоталітарний режим Російської Федерації розв’язав збройну агресію проти суверенітету та територіальної цілісності України, щоб не дати можливості нашій державі бути вільною та незалежною! Вже цілий рік триває неоголошена війна на Сході України. Кожного дня у ході бойових дій гинуть наші воїни…

Свята пам’ять про Другу світову війну залишається з нами як високий зразок мужності, сили духу, самопожертви, тяжкої ратної праці. А водночас вічної скорботи за тими, хто віддав життя за свободу України.

Тому для нас, нащадків солдатів-воїнів Другій світової війни, найвищим законом буття є вірність їх священній справі і нетлінній пам’яті. Своєю хоробрістю і героїзмом, відвагою та безмежною любов’ю до Батьківщини наші воїни всьому світові довели, що Україна ніколи не скориться загарбникам.

8-го травня учні та вчителі Гришковецької гімназії зібралися у святковій залі, щоб від-значити День пам’яті та примирення та 70-у річницю Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Школярі та вчителі прикріпили до одягу квіти маку – символ пам’яті, волі, мужності, терплячості та скромності. Жоден клас не залишив поза увагою ветерана, учасника бойових дій, що мешкають у нашому селищі, відвідавши та привітавши їх зі святом.

Ведучі заходу, Сінєльнікова Тетяна (учениця 7-А класу), Журавська Анастасія, Юрчук Юлія та Кузьміна Юлія (учениці 7-Б класу) назвали свято Перемоги найвеличнішим весняним святом, нагадали про велику ціну, яку заплатив український народ за звільнення від фашистської навали.

На святі лунали вірші та пісні у виконанні учнів 3-А, 6-Б, 8-А, 11 класу, від яких наверталися сльози. Всі учасники просили лише одного: щоб не було більше війни на нашій славній Україні.

Директор гімназії Вержибок Володимир Іванович у своєму виступі закликав школярів завжди пам’ятати про страшну сторінку в історії країни, шанувати пам’ять тих, хто віддав життя за визволення рідної землі від ворога. “Восьме травня – це день пам’яті та примирення усіх народів, які брали участь у Другій світовій війні, – сказав Володимир Іванович. – На жаль, ми живемо у тривожний і неспокійний час, коли над свободою нашої Батьківщини нависла загроза, коли українські воїни-захисники ціною своїх життів відстоюють її незалежність. Побажаємо їм перемоги”. На нашому святі були присутні ветерани Оксюківський Антон Вікентійович, Забродський Констянтин Теофілович, афганець Лисак Ігор Миколайович та інвалід війни Нижник Микола Савович. З промовою до всіх присутніх звернувся Лисак Ігор Миколайович: “Головне завжди пам’ятати ті всі жахіття, все те, що робилося на нашій землі під час Другій світової війни,і ніколи не забувати захисників, які здобули нам Перемогу. Миру нашому народу і нашій українській землі”.

Наприкінці заходу всі присутні під сумні звуки пісні “Пливе кача…” хвилиною мовчання вшанували усіх загиблих. На хвилину кожен поринув у інший світ – болю і втрат, розпачу і горя, звитяги і мужності, надії і перемоги. Спогади ветеранів, які були присутні на святі, світлини, поезії й скупі слова воєнної статистики проймали свідомість кожного, закарбувалися у пам’яті. Сивочолі ветерани не без сліз і болю у серці згадували роки свого життя, які викарбувані у пам’яті чорним спомином минулого. У кожного своя історія, зламана доля. Крізь усі ці 70 років учасники тодішніх бойових дій пронесли у пам’яті згадки про війну, яку неможливо забути. Сьогодні, дивлячись на дітей та онуків, їм, стареньким, важко усвідомлювати, що війна торкнулася долі молодших поколінь.

Пам’ять про ціну, яку заплатили фронтовики за мирне життя, вічна. Тож привітати зі святом тих, кому українці вдячні за можливість жити на своїй землі, є обов’язком нащадків. День Перемоги – це не просто свято, це мужність і сила, безмірна любов до Батьківщини, до людей і велике бажання жити мирно у вільній країні. Чим далі відходять від нас ті тривожні часи, тим величнішими постають ці подвиги. День Перемоги назавжди залишиться святом миру, злагоди, примирення й порозуміння!

Зі святом! Слава Україні!

Прес-центр Гришковецької гімназії.

gryshk_05 gryshk_02 gryshk_03 gryshk_04