Додому НОВИНИ Пам’ятні Дзвони, озеро Любові, поляна Казок…

Пам’ятні Дзвони, озеро Любові, поляна Казок…

738
ПОДІЛИТИСЬ

На півдні Бердичівщини серед пшеничних ланів та квітучих садів за 15 км розмістилось мальовниче село Маркуші. Профспілкові лідери освіти міста на чолі з головою міськкому профспілки А.М. Цвєтковою мали можливість доторкнутись до маркушівської землі.

Маркушівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – соціокультурний центр села. Стоїть вона на перехресті доріг на місці зруйнованої церкви. З ранньої весни до пізньої осені школа потопає у розмаїтті квітів. Вздовж алей, на газонах, у горщиках на східцях – повсюди різнокольорові квіти. На подвір’ї  школи нас зустріла чарівна жінка, прекрасний педагог, активний лідер своєї школи – депутат районної ради, заслужений працівник освіти – Людмила Броніславівна Михальченко. Багато цікавого вона розповіла нам про історію села, заснування школи. Про роботу адміністративної та профспілкової організації – голова Інна Романівна Строкатюк. Прогулюючись алеями ми вдихали аромати лісу, ставка і звичайно ж квітів. Мали змогу відвідати храм “Совісті і Добра”, що стоїть на території школи.

Переступивши поріг школи, нас радо зустрів колектив Маркушівської школи. І ми потрапили ніби в казку, де панує тепло, затишок і комфорт. В школі є пам’ятник Дзвонику. Йому написаний вірш. І цей вірш покладено на музику. Цю пісню виконують завжди на перший і останній дзвоники на лінійці. Є галерея Особистості, озеро Любові, музей Вчителю, парк Слави, Живий куточок, поляна Казок, сад Дружби. Є колекція читаючої іграшки для того, щоб прививати учням любов і повагу до книги.
У школі є всі умови для навчання, виховання і відпочинку учнів. Маркушівська школа – це школа сприяння здоров’ю, збереженню життя дітей.

Кожен ранок у школі розпочинається із загальної фізичної зарядки, яку проводять самі ж учні. Для повноцінного проведення уроків фізичного виховання завдяки директору було укомплектовано атлетичну та спортивну залу. У школі працює бібліотека, логопедичний та стоматологічний кабінет, кабінет інформатики. Читається курс “Етика християнської моралі”. Маркушівська школа – це заклад професійно-технічного навчання. Старшокласники мають змогу здобути професійну освіту – “Оператор комп’ютерного набору”.

У школі функціонує підлітковий центр “Едельвейс” з різноманітними секціями та гуртками, естетичний клуб “Вернісаж”, клуб “Дивоцвіт”, члени якого висаджують дерева, чистять струмки і джерела, доглядають за кімнатними квітами.

Вчителі маркушівської школи завжди у творчому пошуку.

М.В. Панчук, заступник директора з навчально-виховної роботи ЗОШ №1 ім. Шевченка, заступник голови профспілкової організації,
Н.В. Рибачук, голова профспілкової організації БМЛ №15.